R3 2200G kullanımı %100 oluyor

threesixxie

Centipat
İşlemci: R3 2200G
Ekran kartı: RX570 4 GB
RAM: 1x8GB
PSU: 500W
250 GB SSD

Bilgisayarı 1 yıl önce aldım, bütün oyunlarda yıkıp geçiyordum ne güzel :) Sonra işlemcime bir şey mi oldu anlamadım; oyunlarda çok ısınmaya başladı, FPS'i sabitlemeyince kasmalar oluyordu. Darboğaz olduğu belliydi. Gerçi anlamadım darboğaz denen illet bilgisayarı ilk aldığımda olmadı da neden şimdi oldu. Donanım aynı donanım değil mi? Tabii ki de virüs gibi şeylerden şüphelendim format da attım. Ayrıca bütün driverları güncelledim. Şu an tek yapmadığım şey BIOS'u güncellemek kaldı. Ona da korkuyorum hafif çünkü bizde elektrikler zamansız kesilir genelde ve anakartımın tek BIOS'u var diye biliyorum. Son zamanlarda ise arkada sadece Discord ve Google Meet'ten canlı ders açıkken işlemci kullanımı 100% oluyor. Ayrıca bu işlemci kullanımına rağmen işlemci ısınmıyor garip şekilde. Bu kadarı da yetti sanki :). Önerebileceğiniz çözümünüz yoksa BIOS'u güncelleyeceğim mecbur.

Termal macun kullandınız mı hiç? Yoksa 1 yıldır işlemcinin üstündeki macun ile mi kullanıyosunuz?

Termal macun kullandınız mı hiç? Yoksa 1 yıldır işlemcinin üstündeki macun ile mi kullanıyosunuz?
Hayır hocam değiştirmedim. Termal macun benim de aklıma geldi ancak termal macun da sıkıntı olsaydı ısınma problemim olurdu diye düşündüm sonuçta kullanım 100% lere çıkıyor ancak ısınmıyordu. Yanlış biliyorsam affedin.

Estağfrullah hocam. Oyunlarda ısınmaya başladı dediğiniz için öyle düşündüm. Yine de bir macunu yenileyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı