R3 2200G sistem açıldıktan sonra siyah ekrana geçiyor

mt54

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar PC açıldıktan sonra 20 sn sonra siyah ekrana geçiyor APU da harici ekran kartında herhangi bir sorun yok, sistemi sıfır kurdum, sistem bileşenleri şöyle işlemci Ryzen 3 Pro 2200G anakart Prime B450M-K II, RAM G.Skill 8x2 16 GB, ıntenso 240 GB SSD yardımcı olursanız sevinirim...

Siyah ekrandan sonra PC açılıyor mu?

Donanımsal bir sorun da olabilir. Temiz format atıp deneyin. Tüm sürücüleri eksiksiz olarak kurun.

Sıradan UEFI format attım sürücüleri sonsürümü yükledim sonuç aynı yalnız sürücüleri yüklerken sorun çıkmıyor yeniden başlatma istiyor ve ondan sonra açıldığında siyah ekrana geçiyor Windows güncellemelerini de yaptım.

Donanımsal bir sorun da olabilir. Temiz format atıp deneyin. Tüm sürücüleri eksiksiz olarak kurun.

Merhaba BIOS ayarlarında DOCP'den profil1 seçtiğimde belelkler 3200 MHz çalışıyor kaydedip yeniden başlattığımda PC açılıp siyah ekrana geçiyor DOCP'yi kapattığımda bellekler 2400 MHz'de çalışıyor düzeliyor sorun yok gibi hatta oyuna da girdim sorun çıkmadı. Bellekler G.Skill flarex 3200 MHz 2x8 16 GB sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elle değer girip deneyin. 1,35V verebilirsiniz. Muhtemelen düzelecektir. Bazen otomatik olarak hata verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı