R3 2200G sistem aniden kapanıyor

Cagatay2nd

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı fakat fanlar hala çalışır durumdaydı. Bilgisayar Power düğmesine basıp kapatmaya çalıştığımda algılamadı. Bende Power Supply kısmından gücü kestim. Kasayı açıp baktığımda işlemci fanı ve ekran kartı çalışmıyordu. Ayrıca anakartın üstünde CPU ışığı beyaz şekilde yanıyordu. 1, 2 dk sonra kendiliğinden tekrar fanlar çalışmaya başladı ve açıldı. Bunun sebebi ne olmuş olabilir? İşlemci fanının altından da minik minik çıtırtılar duydum yanlış veya doğru bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Donanım bilgilerimi bırakıyorum.
MSI B350M PRO VD Plus anakart.
R3 2200G 3.5
MSI GeForce GTX 1050 Ti.
8 GB RAM.
Unuttuğum veya eklemediğim bir şey olursa belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı fakat fanlar hala çalışır durumdaydı. Bilgisayar Power düğmesine basıp kapatmaya çalıştığımda algılamadı. Bende Power Supply kısmından gücü kestim. Kasayı açıp baktığımda işlemci fanı ve ekran kartı çalışmıyordu. Ayrıca anakartın üstünde CPU ışığı beyaz şekilde yanıyordu. 1, 2 dk sonra kendiliğinden tekrar fanlar çalışmaya başladı ve açıldı. Bunun sebebi ne olmuş olabilir? İşlemci fanının altından da minik minik çıtırtılar duydum yanlış veya doğru bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Donanım bilgilerimi bırakıyorum.
MSI B350M PRO VD Plus anakart.
R3 2200G 3.5
MSI GeForce GTX 1050 Ti.
8 GB RAM.
Unuttuğum veya eklemediğim bir şey olursa belirtirseniz sevinirim.
Fanların çalışma sebebi psu ya bağlanmasından dolayıdır. Ekran kartı ve işlemci fanı ise anakarta bağlı olduğunden anakart yüksek sıcaklıktan dolayı kendini kapattıysa çalışmaması normal. Cızırtı olayıda bazen bendede oluyor. Ama ciddi sorun olabilir de sanmıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı