R3 2200G sistem yükseltme

Makaleler
1
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Geçici olarak ekran kartına param yetmediği için sistemi APU toplamıştım. İşlemciyede pek bütce ayırmadım bu yüzden. Geleceğe yönelik toplamıştım bilgisayarı ve işlemci almamın vakti geldiğini anladım gibi :) sistem;
R3 3200G işlemci.
MSI RX580 Armor OC 8G ekran kartı (sonradan ekledim)
MSI B450M-A PRO Max M.2 anakart.
G-skill Trident-Z 3000MHz (2x8G) RAM.
Cooler Master A71C soğutucu.
Şu an işlemci ve RAM hız aşırtmalı olarak çalışıyor hiçbir oyunda darboğaz yaşamıyorum gayet stabil ve yeterli çalışıyor fakat ben güçlü bir işlemci takıp tam performans kullanmak istiyorum bu canavarı. Sizce yeni Ryzen 3 X serisinimi beklemeliyim? Yoksa R5 serisinden bir şey mi seçmeliyim?
(BAŞLIK YANLIŞ DÜZELTİLDİ BEN ELLEMEDİM 3200G OLACAK)

Son düzenleme:
Bence R3 3300X al.
Bence R3 3300X al.

Mağaradan selamlar :) teşekkürler.
Bütçe nedir tam olarak?
maximum 1000tl
Beklemenize gerek olmadığını düşünüyorum, yine de siz bilirsiniz. Yerinizde olsam, maddi açıdan sorun olmayacak ise R5 3600'e bakmanızı önerebilirim.

Öneriniz için teşekkürler. Daha uygun bir öneiriniz var mıdır? bütcem maximum 1000TL.
Ryzen 3 serisi çoktan çıktı. Bütçen varsa Ryzen 5 3600 alabilirsin. Bütçen fazla değilse Ryzen 5 1600 AF alabilirsin.

Öneriniz için teşekkürler mağaradan selamlar :) 1600 düşündüm fakat artık eskidi gibi geliyor bana onun yerine 2600 seçsem nasıl olur?

maximum 1000tl

Öneriniz için teşekkürler. Daha uygun bir öneiriniz var mıdır? bütcem maximum 1000TL.

Öneriniz için teşekkürler mağaradan selamlar :) 1600 düşündüm fakat artık eskidi gibi geliyor bana onun yerine 2600 seçsem nasıl olur?
R3 3300x al çünkü zaman zaman 3600'ü de geçiyor. Bütçene de uygun. Ve şu an da mağarada mısın? Lakin 3300x 4 çekirdekli.

R3 3300X al çünkü zaman zaman 3600'ü de geçiyor. Bütçene de uygun. Ve şu an da mağarada mısın? Lakin 3300X 4 çekirdekli.

Bende öyle düşünüyordum fakat 4 çekirdekli bir işlemciden yine 4 çekirdeğe geçme ne kadar mantıklı diye aynada kendime sormuyor değilim.

maximum 1000tl

Şuanda 1000 TL bütçeye 2600 daha mantıklı seçim olucaktır. OC yaparım derseniz, 3300X olabilir.
Bende öyle düşünüyordum fakat 4 çekirdekli bir işlemciden yine 4 çekirdeğe geçme ne kadar mantıklı diye aynada kendime sormuyor değilim.
Çekirdek sayısı genelde üst düzey kartları besleme konusunda Tek çekirdek performansına ciddi derecede etki eder. Ama uzun vadede elbette 6 çekirdek 12 thread olan bir işlemci almak daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı