R3 2200G sistemde CS:GO düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimde CS:GO oynamak istiyordum. 2 saat önce yüklemeyi başlattım ve 15-20dk önce indi youna girdim botlarla alıştırma açtım. FPS 60'dı arada 70 oluyordu baktım grafikler en yüksekte. 144Hz ekran olduğu için de 70FPS oynamak istemedim ve 4:3 en düşüğe çektim. Sorun şu ki; en düşükte bile FPS 60-70 arası değişen olmuyor. Nasıl çözerim?

Sistem;
R3 2200G.
2x8 3000MHz RAM.
480GB SSD.
Oyun SSD de kurulu ve fps_max0-99999 komutları denendi.
Edit; Valorant'ta 1080p 16:9 orta ayarlar 110FPS alıyorum.

Merhaba. Sistemimde CS:GO oynamak istiyordum. 2 saat önce yüklemeyi başlattım ve 15-20dk önce indi youna girdim botlarla alıştırma açtım. FPS 60'dı arada 70 oluyordu baktım grafikler en yüksekte. 144Hz ekran olduğu için de 70FPS oynamak istemedim ve 4:3 en düşüğe çektim. Sorun şu ki; en düşükte bile FPS 60-70 arası değişen olmuyor. Nasıl çözerim?

Sistem;
R3 2200G.
2x8 3000MHz RAM.
480GB SSD.
Oyun SSD de kurulu ve fps_max0-99999 komutları denendi.
Kanka R3 bir işlemciyle bence normal bu değerler. Sen onu orta ayarlara al. Oyuna bir yüklensin sistem. Belki fps yükselir fakat zaten CS:GO işlemci bazlı bir oyun olduğu için yani Valorant vb. oyunlarda aynı bu yüzden r3 ile yüksek alamazsın. Ekran kartı ne peki ?

Kanka R3 bir işlemciyle bence normal bu değerler. Sen onu orta ayarlara al. Oyuna bir yüklensin sistem. Belki FPS yükselir fakat zaten CS:GO işlemci bazlı bir oyun olduğu için yani Valorant vb. oyunlarda aynı bu yüzden R3 ile yüksek alamazsın. Ekran kartı ne peki?

İşlemci adına değil de model ve nesiline göre konuşsak. R3 2200G dandik bir işlemci değil APU bir işlemci ve çoğu oyunu orta-düşük ayarlarda çok rahat oynatabiliyor.
Normalde 2x8 3000MHz RAM ile CS:GO'da 100-110 arası alması lazımdı. Arada 90'a düşmesi lazımdı.

İşlemci adına değil de model ve nesiline göre konuşsak. R3 2200G dandik bir işlemci değil APU bir işlemci ve çoğu oyunu orta-düşük ayarlarda çok rahat oynatabiliyor.
Normalde 2x8 3000MHz RAM ile CS:GO'da 100-110 arası alması lazımdı. Arada 90'a düşmesi lazımdı.
Dandik demedim zaten rahat 100 - 110 fps üstü oynatması lazım o işlemcinin sizi. Ekran kartını da belirtir misiniz ?

Kanka birde benim bildiğim bu oyunlarda oyunu ortaya alınca yüklenme fazla olduğu için düşükten fazla alırsın diye biliyorum. Fakat bu ekran kartı oyunlarında mı geçerlidir orasını bilmiyorum.

Kanka R3 bir işlemciyle bence normal bu değerler. Sen onu orta ayarlara al. Oyuna bir yüklensin sistem. Belki FPS yükselir fakat zaten CS:GO işlemci bazlı bir oyun olduğu için yani Valorant vb. oyunlarda aynı bu yüzden R3 ile yüksek alamazsın. Ekran kartı ne peki?

Hocam ne olursa olsun o FPS'ler bu sisteme uygun değil. Arkadaşımda 10 yaşından biraz daha büyük bir sistem var onda bile orta ayarlarda 100 FPS alıyor.

Hocam ne olursa olsun o FPS'ler bu sisteme uygun değil. Arkadaşımda 10 yaşından biraz daha büyük bir sistem var onda bile orta ayarlarda 100 FPS alıyor.

Zaten 2 hafta önce silmeden önce 110-90 arası yer yer haritaya göre 130FPS alıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı