Çözüldü R3 2200G Windows 11 destekleyecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KorkanBoyaci

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws (2x8) 16GB
SSD veya HDD modeli
PATRIOT 512GB
Ekran kartı
GT1030
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
R3 2200G
Arkadaşlar saçmalık söz konusu R3 2200G'den düşük işlemciler bile destekleniyorken neden R3 2200G desteklenmiyor?

Çözüm
Bunun sebebi R3 2200G'nin 2. nesil olmasına rağmen 1. nesil Zen mimarisine sahip olması. Zen mimarisine sahip 1. nesil Ryzen işlemciler desteklenmediği gibi R3 2200G de desteklenmemekte.

Destek gelir mi, sanmıyorum. Microsoft'tan bahsediyoruz.
Bunun sebebi R3 2200G'nin 2. nesil olmasına rağmen 1. nesil Zen mimarisine sahip olması. Zen mimarisine sahip 1. nesil Ryzen işlemciler desteklenmediği gibi R3 2200G de desteklenmemekte.

Çözüm
Bunun sebebi R3 2200G'nin 2. nesil olmasına rağmen 1. nesil zen mimarisine sahip olması. Zen mimarisine sahip 1. nesil Ryzen işlemcilerin desteklenmediği gibi R3 2200G de desteklenmemekte.

Evet hocam dediğiniz gibi fakat, eski Celeron, Xeon Pentium işlemciler destekliyor.
Anlamadım gitti.

Evet hocam dediğiniz gibi fakat, eski Celeron, Xeon Pentium işlemciler destekliyor.
Anlamadım gitti.
İsmi yanıltmasın. Ryzen 1. nesil işlemciler 2017'de piyasaya çıkmıştı, Celeron ve Xeon diye belirttiğiniz işlemciler daha sonra piyasaya çıkmış işlemciler olabilir.

Örneğin:
Celeron 6305 Release Date (Çıkış tarihi)
Atom x6200FE

Atom x6200FE 2021'in ilk çeyreğinde piyasa çıkmış. Celeron 6305 ise Eylül 2020. Her türlü Ryzen 1. nesil işlemcilerden günceller yani.

Hocam pentium® Gold 4425y çıkış tarhi.

İsmi yanıltmasın. Ryzen 1. nesil işlemciler 2017'de piyasaya çıkmıştı, Celeron ve Xeon diye belirttiğiniz işlemciler daha sonra piyasaya çıkmış işlemciler olabilir.

Örneğin:
Celeron 6305 Release Date (Çıkış tarihi)

Hocam pentium® Gold 4425y çıkış tarihi 2017.
Kaby Lake mimarisi DDR3müş bir de.

Tarih bir örnekti, işlemci desteği için belirledikleri tek şart bu değildir tabii. Nedir, kesin olarak söylemek zor. Windows 11'in de en çok eleştirildiği noktalardan biridir destek meselesi.

Şimdilik Bypass dışında kurmanız mümkün değil.

DDR3 gördüm hocam

1647080212384.png

Tarih bir örnekti, işlemci desteği için belirledikleri tek şart bu değildir tabii. Nedir, kesin olarak söylemek zor. Windows 11'in de en çok eleştirildiği noktalardan biridir destek meselesi.

Şimdilik bypass dışında kurmanız mümkün değil.

Cevaplarınız için teşekkürler hocam kafamdaki soru işaretlerini yanıtladınız.

Geri
Yukarı