R3 2200G'den R5 3600'e geçme sonrası sistem açılmıyor

Arda yoruk

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. İşlemcimi değiştirip Ryzen 3 2200G'den Ryzen 5 3600'e geçtim. İslemciyi taktım, her şeyi sorunsuz taktım fakat ekran gelmiyor. Anakartta sadece CPU ışığı beyaz yanıyor. Boot ışığı yanıp hemen sönüyor. Sorun nedir acaba?
BIOS Update'ini yapmamistim, onu BIOS'a girip yapmayı düşünüyordum fakat ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
R3 2200G'yi takıp BIOS'u güncelleyip yeni işlemciyi takın.

Maalesef takamam cünkü pinleri kırildı ve Ryzen 5 3600 ile BIOS ekranina bile giremiyorum girsem BIOS'u güncelleyeceğim ama giremiyorum ekran gelmiyor.
Önce BIOS güncellemesini yapmak lazım eğer 3. nesili şu anki kullandığınız BIOS sürümü desteklemiyor ise.

Güncelleyemiyorum eski işlemcimin pinleri kırıldı ve yeni işlemciyi de takınca ekran gelmiyor gelse flash ile BIOS'u güncelleyeceğim ama gelmiyor.

Sistemde ekran kartı var mı? 2200G ile APU yapmuşsınızdır diye düşünüyorum
Evet var gtx 1050ti
Anakartınız nedir? Anakartınızda bir ihtimal BIOS'a girmeden bir tuş ile BIOS güncelleme tuşu olabilir.

A320 Pro'e.
APU olarak mı kullanıyordunuz yoksa harici ekran kartı var mı?

Var GTX 1050 Ti.
Anakartınız nedir? BIOS Update gerekebilir.

BIOS Update yapacağım ama yeni işlemicle giremiyorum BIOS'a eskiside çalısmıyor maalesef pinleri kırık.
Anakartınız nedir? BIOS Update gerekebilir.

BIOS Update yapacağım ama yeni işlemicle giremiyorum BIOS'a eskiside çalısmıyor maalesef pinleri kırık.

Yukarıdaki arkadaşların yazdığı gibi sorunun 2 temel sebebi var gibi duruyor. Eğer onlara ya da bana cevap verirseniz yardımcı olabileceğiz.

Eski işlemciyi takıp BIOS'u günceleyemiyorum cunku pinleri kırik çalışmıyor yenisini takinca da BIOS'a girmiyor siyah ekranda bekliyorum anakartta CPU ışıgi yanıyor ne yapmalıyim bilemiyorum.
Yeni anakartlar dışındaki A320 ve B450'ler 3000 serisi işlemci desteklemiyor.
Eski işlemcinizi takip BIOS Update yapmanız gerekiyor.

Eski işlemciyi takamiyorum pinleri kırık çalışmıyor yani yenisi ile de BIOS'a giremiyorum

Evet var GTX 1050 Ti.

A320 Pro'e.

Var GTX 1050 Ti.

Eski işlemciyi takıp BIOS'u günceleyemiyorum cunku pinleri kırik çalışmıyor yenisini takinca da BIOS'a girmiyor siyah ekranda bekliyorum anakartta CPU ışıgi yanıyor ne yapmalıyim bilemiyorum.

Eski işlemciyi takamiyorum pinleri kırık çalışmıyor yani yenisi ile de BIOS'a giremiyorum.

R3 2200G işlemcinin pinlerini anakartta yuvada kırdıysan belki içerde parçalar kalmıştır kontrol ettiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı