R3 2200G'den R5 5500'e geçtikten sonra ekran gelmiyor

capt

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG AX4U240038G16-SRG 2X 8GB
SSD veya HDD modeli
ADATA ASU650SS-240GT-R
Ekran kartı
Sapphire Radeon Rx570
Anakart
Gigabyte 450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller. Anakartım Gigabyte 450M S2H eski işlemcim Ryzen 3 2200G eskidiği için işlemci değişikliğine gidip Ryzen 5 5500 aldım (anakartım destekliyor) yeni işlemciyi taktıktan sonra ne görüntü geldi ne klavye ve fareye ışık geldi. Ben de BIOS'u güncelleyip tekrar taktım, bu sefer klavye ve fareye ışık geldi ama ekranım hala siyah hiçbir şey gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese iyi Sosyaller. Anakartım Gigabyte 450M S2H eski işlemcim Ryzen 3 2200G eskidiği için işlemci değişikliğine gidip Ryzen 5 5500 aldım (anakartım destekliyor) yeni işlemciyi taktıktan sonra ne görüntü geldi ne klavye ve fareye ışık geldi. Ben de BIOS'u güncelleyip tekrar taktım, bu sefer klavye ve fareye ışık geldi ama ekranım hala siyah hiçbir şey gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

BIOS'u son sürüme güncellemen gerekiyor, eski işlemciyi tak, anakartın sayfasından BIOS'un son sürümünü indir BIOS ayarlarından M-Flash'a tıkla ve adımları takip et.

Pardon son yazıyı okumamışım. Fakat anakartın sayfasından uyumluluk sürümüne bakıp güncellemelisin Belki'de bir alt sürüme güncellemiş olabilirsin.

BIOS'u son sürüme güncellemen gerekiyor, eski işlemciyi tak, anakartın sayfasından BIOS'un son sürümünü indir BIOS ayarlarından M-Flash'a tıkla ve adımları takip et.

Pardon son yazıyı okumamışım. Fakat anakartın sayfasından uyumluluk sürümüne bakıp güncellemelisin Belki'de bir alt sürüme güncellemiş olabilirsin.
En son sürüm hangisiyse ona güncelledim ama yine de görüntü yok acaba birkaç alt sürümemi güncellesem?

Çözebildiniz mi aynı sorun var hem de klavyeye ışık bile gelmiyor.

Ben çözümü buldum ama benimle alakalı bir problemdi. Ekran kartım takılıyken BIOS'a giremiyordum ve BIOS'u güncellemek için ekran kartımı çıkartıp işlemcimin harici ekran kartıyla (Ryzen 3 2200G) BIOS'a girip bilgisayarı tekrar başlatıyordum ama ekran kartını görmüyordu ve görüntü alamıyordum. Sorunumun bu olduğunu düşünüp ona göre bir araştırma yaptım ve çözüm olarak BIOS'tan CSM Support özelliğini kapatıp ekran kartım takılıyken BIOS'a girebildim ve başka bir monitöre HDMI takıp görüntü alabildim ve öyle çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı