R3 3100 - 1660S sistem oyun oynarken ekranın gitmesi

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: GTX 1660 Super.
RAM: 2x8 G.Skill Ripjaws V 3000MHz.
Anakart: B450M S2H.
SSD: Kingston A400 SSDNow 480 GB.
Kasa: Aerocool Aero One frost.
PSU: High Power 600W +80 Bronze.

Her zamanki gibi Witcher 3 oynarken oyun aksiyon anında aniden durdu ve kendini sürekli tekrar eden "dınn" diye robotik ürpertici bir ses duydum, siz anladınız benim ne demek istediğimi. Ardından birkaç saniye sonra monitör sinyal yok deyip bilgisayarı kapatmışım gibi normal bir şekilde kapandı, ben de mecburen kasadan bilgisayarı kapatıp açtım ve direkt Technopat Sosyal'e girip konu açmaya gittim.

Öncelikle benim Acer Nitro QG221QBIi monitörümün kablolarında veya kendisinde sorun var, önceden de ara sıra kapanıyordu ancak böyle ses gelmiyordu ve sistem çalışmaya devam ediyordu. Sizce sorun ekran kartında mı, monitörde mi yoksa başka bir şeyde mi?

Ne hikmetse hep bu anakartı kullanan kullanıcılar böyle enteresan sorunlar yaşıyor. Şans olabilir mi :D
Olabilir de olmayabilir de, F/P diye övdüğümüz B450M S2H anakart kronik sorunlu olabilir ama öyle olsaydı şu ana kadar çoktan keşfedilirdi diye düşünüyorum.
Ekran gitseydi ses donmazdı, demek ki bilgisayar kitlenmiş.
SSD'den de kaynaklı olabilir yani, malum kronik sorunlu sayılabilir ama ben sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı