R3 3100 boşta 60 derece normal mi?

MrShiruken

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 3 3100 ve B450M-A Pro Max kullanırken Valorant'ta 200 FPS alıyordum. Ryzen 5 5600 ve B450 Tomahawk Max aldım şu anda 75-100 FPS veriyor ve işlemci boştayken bile 50-60 derecede geziyor oyunu açınca yüksek sıcaklıktan kapanıyor PC. Sorun nedir acaba bilen var mı?

Not: Stok soğutucuyu kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 3100 ve B450M-A Pro Max kullanırken Valorant'ta 200 FPS alıyordum. Ryzen 5 5600 ve B450 Tomahawk Max aldım şu anda 75-100 FPS veriyor ve işlemci boştayken bile 50-60 derecede geziyor oyunu açınca yüksek sıcaklıktan kapanıyor PC. Sorun nedir acaba bilen var mı?

Büyük ihtimal fan oturmamıştır.

Termal macun uyguladınız mı? Hangi markayı tercih ettiniz?
evet macunu bilgisayarcıya uygulattım hangi marka bilmiyorum ama gözümün önünde sıktı yeteri kadar. Bir sorunla karşılaştı diyip mavi ekran da veriyor pc.
Büyük ihtimal fan oturmamıştır.
4 vidasını da kontrol ettim oturmuş , amd yazan taraf ramlere mi bakmali diğer yöne mi ?

Hocam sıcaklık değeri boşta yüksek macun sürülü değil mi?

2 yıldır termal macun yenilemedım benımkı bıle o kadar sıcak değil ya kasanın hava sirkülasyonu kötü ya da sürülen macun dandik ya da fanın tam oturmamış.

evet macunu bilgisayarcıya uygulattım hangi marka bilmiyorum ama gözümün önünde sıktı yeteri kadar. Bir sorunla karşılaştı diyip mavi ekran da veriyor pc.
Bilgisayarcının sürdüğü macunun markasını öğrenmenizde fayda var. Ayrıca böyle bir sıkıntı çıktığını söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı