R3 3100 GTX 1650 sistem işlemci %100'de çalışırken ekran kartı %1'de çalışıyor

Qxtron

Hectopat
Bilgisayarım 1 senelik sayılır temizlik ve bakımlarını yapıyorum kabaca özellikleri AMD Ryzen 3 3100 işlemci GTX 1650 ekran kartı ve 8 GB DDR4 3000MHz RAM'im mevcut.
Battlefield 5 gibi oyunları oynarken kasmaya ve donmaya başladı görev yöneticisinde gördüğüm kadarıyla ekran kartı kulanımım %1 civarında değer gösterirken işlemcim minimum %90 değer gösteriyor ve ek olarak boşta iken RAM kullanımı %50'lere kadar çıkıyor RAM yetmiyor aynı sistemle rahatça oynadığım oyunlar artık RAM yetmiyor diye çöküp kapanmaya başladı sorunu çözemedim.

resim_2021-10-18_044056.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım 1 senelik sayılır temizlik ve bakımlarını yapıyorum kabaca özellikleri AMD Ryzen 3 3100 işlemci GTX 1650 ekran kartı ve 8 GB DDR4 3000MHz RAM'im mevcut.
Battlefield 5 gibi oyunları oynarken kasmaya ve donmaya başladı görev yöneticisinde gördüğüm kadarıyla ekran kartı kulanımım %1 civarında değer gösterirken işlemcim minimum %90 değer gösteriyor ve ek olarak boşta iken RAM kullanımı %50'lere kadar çıkıyor RAM yetmiyor aynı sistemle rahatça oynadığım oyunlar artık RAM yetmiyor diye çöküp kapanmaya başladı sorunu çözemedim.

Eki Görüntüle 1192048

Oyun içi ölçüm yapınız.

Sorunun neden kaynaklandığını bu şekilde anlamak zor.

Eğer üşenmiyorsan sıfırdan tertemiz Windows kurulumu yap ve şu video rehberin olsun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendim yakın zamanda bu videodaki overclock işlemleri dışında herşeyi uyguladım ve sistemim ilk defa bu kadar kararlı ve hatasız çalışıyor. Bios sürümünüde güncel değilse güncelle, takıldığın yer olursa yardımcı olurum.

Benim bu kadar değilde işlemci kullanımım ekran kartını geçiyordu. DDU ile temiz kurulum yaptım fayda etmedi, sonra farkettimki güç planını en düşüğe getirmişim. Bu da ekran kartı kullanımını sınırlandırmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı