R3 3100 GTX 1650S oyunlarda düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Samet Kip

Hectopat
Yeni hard disk aldım. Forza Horizon 4, GTA 5 ve Hitman 2 gibi oyunları 1 hafta öncesine kadar yüksek ayarda gayet akıcı bir şekilde oynuyordum fakat şu an, mesela Forza'da düşük ayarlara almama rağmen oyun takıla takıla ilerliyor. Çok araştırma yaptım ama halledemedim pek de bilgim yok

• Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 Super.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 4-Core Processor 3.59 GHz.
  • RAM: 8,00 GB.
  • SSD: GeIL R3 256 GB.
  • HDD: Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM 32MB SATA 3.0 ncq sabit disk ST500DM009.

Dosya Ekleri

• forza drop.PNG
    forza drop.PNG
    1,9 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Oyun SSD'e mi kurulu HDD'e mi? HDD kuruluysa aşağıdaki linkten HDD yazma/okuma hızını ölçmek için programı kurup test edebilirsiniz eğer SSD'e kuruluysa ve HDD taktıktan sonra hata almaya başladıysanız da HDD kablosunu anakarttan çıkarıp öyle bir test edin. Sorun HDD ile alakalı değilse başka seçeneklere yönelelim.

Oyun SSD'e mi kurulu HDD'e mi? HDD kuruluysa aşağıdaki linkten HDD yazma/okuma hızını ölçmek için programı kurup test edebilirsiniz eğer SSD'e kuruluysa ve HDD taktıktan sonra hata almaya başladıysanız da HDD kablosunu anakarttan çıkarıp öyle bir test edin. Sorun HDD ile alakalı değilse başka seçeneklere yönelelim.

Dediklerinizi yaptım pek anlamıyorum bu tarz testlerden dediğim gibi. Oyun HDD'e yüklü ama sorun yeni olmaya başladı HD Tune programından HDD'i test de ettim bir problem gözükmüyor.

Yardımcı olacak mısınız?

Dosya Ekleri

• HDD TEST.PNG
    HDD TEST.PNG
    1,3 MB · Görüntüleme: 32
  • SSD TEST.PNG
    SSD TEST.PNG
    1,3 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı