Çözüldü R3 3100 GTX 980 High Sierra kurulumunda klavye mouse çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ciyan

Kilopat
Daha fazla  
Sisteme OpenCore High Sierra kurulumunu yapıyorum. İlk kurulum ekranını sorunsuz geçiyor, ekteki görselde olduğu gibi mouse ve klavye hiçbir şekilde çalışmıyor.

IMG_20220116_194316.jpg

Çözüm
İmaj bizim mi? Ayrıca config.plist > Kernel > Quirks > XhciPortLimit kapalıysa açın yani True değerine çekin. ProperTree ile config dosyanızı açabilirsiniz. Eğer zaten True ise False yapmayı da test edebilirsiniz.
USB/EFI/OC/Kexts klasörünün resmini paylaşın bir neler var görelim.

Farklı USB portlarını dener misiniz? USB 2.0 veya 3.0 portlarını da değiştirerek deneyebilirsiniz.
USB 2.0 ve 3.0 portlarini denedim ama sonuç yine aynı
USB/EFI/OC/Kexts klasörünün resmini paylaşın bir neler var görelim.
Eve geçer geçmez hemen paylaşacağım, destekleriniz için şimdiden teşekkürler

İmaj bizim mi? Ayrıca config.plist > Kernel > Quirks > XhciPortLimit kapalıysa açın yani True değerine çekin. ProperTree ile config dosyanızı açabilirsiniz. Eğer zaten True ise False yapmayı da test edebilirsiniz.
Evet imajı buradan indirmiştim, bu dediğinizi de deneyeceğim.

Evet "False" olan kısmı Notepad ile açıp "True" yaptım ve oldu. Çok teşekkür ediyorum herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı