R3 3100 işlemci değişikliği sonrası görüntü gelmiyor

Türkolog34

Hectopat
Bilgisayarımın işlemcisini değiştirdim. R3 2200G kullanıyordum, R3 3100 modeline gectim fakat ekrana görüntü gelmiyor ve ekran kartı fanı da dönmüyor. Ekran kartı fanının dönmemesi kesinlikle çalışmadığı anlamına mı geliyor? Aklıma güç kaynağımın yeni işlemciyi besleyemedigi için ekran kartına güç vermeme ihtimali geliyor ama eski işlemci de yeni işlemci de 65W enerji istiyor. Montaj yaparken yanlış bir şey mi yaptım acaba, bilmiyorum.

Ekran kartı: Sapphire RX 570 Pulse ITX 4 GB.
Işlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Anakart: MSI B350M PRO VD Plus.
RAM: G.Skill 8 GB DDR4.
HDD: James Donkey 120 GB SSD, 500 GB HDD.
PSU: High Power 400W 80+
Monitör: LG 22MK430H IPS.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Türkolog34 Rehberde tarif edildiği gibi BİOS güncellemesi yapabilirsiniz.
Düzeltme B350 modeli imiş, BIOS flasback desteği yok sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun büyük ihtimal BIOS'dan mı sizce arkadaşlar? Bilgisayarcıya götürmekten başka çare kalmıyor o halde. Ekran kartı fanının dönmemesi kıllandırmıstı beni ama.
@Türkolog34 Rehberde tarif edildiği gibi BİOS güncellemesi yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakartım bu özelliği desteklemiyor maalesef.
Arkadaşlar bilgisayarcıya sordum muhtemelen BIOS güncellemesi lazım o yüzden görüntü gelmiyor dedi fiyat olarak da 100 lira istedi. Eski işlemcimi satmadan önce güncelleseydim hiçbir sorunum olmayacaktı. Becerebileceğim bir işleme de sırf elimde 1. 2. nesil işlemci olmadığı için 100 lira vermek istemiyorum. Anakartın garantisi devam ediyorsa servise göndermek mantıklı mı arkadaşlar?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı