R3 3100 + RX 6500 XT sistem genel performansı nasıl?

Drachen R50

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Jewelry Designer
CPU: R3 3100.
MB: ASUS B550M-A
RAM: G.Skill Trident Z Neo 2x8 GB 3600 MHz CL16.
GPU Sapphire Pulse RX 6500 XT.
SSD: Samsung 980 Pro 250 GB.
Cooler: Corsair H45.
CASE: Sharkoon RGB Flow.
PSU: EVGA super nova 550 ga 80+ Gold Full modular.
Display: ASUS VG278qf 165Hz 0.5 ms.

Kasa sadece önde 1 adet fanla geldiği için H45'i arkaya egzoz olarak, üste de iki adet Corsair 140mm brushless fan takacağim.

Sorum şu ki; bu sistem genel olarak nasildir, oyun ve 1080p video render için kullanildiği takdirde uzun omurlu mudur? Overclock tavsiye eder misiniz, sistemin stabilizasyonu nasildir? Genel olarak yorumlayabilir misiniz?

Bana dengesiz bir sistem gibi geldi. 250 GB bence 2022 yılı için az bir depolama miktarı. PSU da gereksiz pahalı seçilmiş. Ne kadara aldın bu sistemin tamamını?

12 bin TL.

Bana dengesiz bir sistem gibi geldi. 250 GB bence 2022 yılı için az bir depolama miktarı. PSU da gereksiz pahalı seçilmiş. Ne kadara aldın bu sistemin tamamını?

12 bin TL.

Depolama ileride artabilir şimdilik 250 GB yeterli benim için.

Parçalari zaten aldim hocam.
Ben almadan son kez gözden geçiriyorsunuz sandım :D.
PSU ve SSD aşırı gereksiz. Soğutmaya gereksiz diyemeyeceğim, güzel soğutma ama 120mm'lik soğutucu yerine blok soğutucu da tercih edilebilirmiş.

Onun haricinde güzel tabi.

Ben almadan son kez gözden geçiriyorsunuz sandım :D.
PSU ve SSD aşırı gereksiz. Soğutmaya gereksiz diyemeyeceğim, güzel soğutma ama 120Mm'lik soğutucu yerine blok soğutucu da tercih edilebilirmiş.

Onun haricinde güzel tabii.

PSU ve SSD'yi ikinci el uyguna yakaladim. Moduler olmasi hoşuma gitti. SSD gen 4 kullanma imkanim varken kaçirmak istemedim. Zaten çok aşırı bir depolama ihtiyacım yok, olursa bile ileride HDD alirim.

PSU ve SSD'yi ikinci el uyguna yakaladim. Moduler olmasi hoşuma gitti. SSD gen 4 kullanma imkanim varken kaçirmak istemedim. Zaten çok aşırı bir depolama ihtiyacım yok, olursa bile ileride HDD alirim.
Aaa o zaman bayağı iyimiş. Güzel günlerde kullanın.

Geri
Yukarı