R3 3100 sistem nasıldır?

Sorun çıkarma ihtimali yüksek. Sosyalde ismi C4 olarak geçen markalardan. Aklı olan sistemini böyle güç kaynaklarına emanet etmez. Bütçeye daha iyi parçalar sığdırabilmek için Kasa, güç kaynağı gibi bileşenlerden kısmak çok yanlış.

Ryzen 3 3100.
MSI A320M A Pro anakart.
RX 5500 XT MSI Mech 4 GB.
XPG 3200MHz 8 GB RAM.
1 TB harddisk.
Ucuz bir kasa.
Gametech 500 Watt 80 Plus PSU.
75 Hz Acer monitör.

Toplam 4950 lira tuttu, sipariş verdim.
PSU muhtemelen dandik bir markanın olduğu için riskli, sisteme zarar verebilir.
Anakart keşke B450 olsaymış.
RX5500XT varken 8GB RAM az olmuş.
Zaman içinde ilk PSU sonra RAM, en son olarak da SSD alarak daha iyi hale gelir.
Eğer kasa yüzünden ısınma sorunu yaşarsan (85 ve üstü) kasa RAMden sonra gelmeli bence.
Yatırım tavsiyem değildir, ne alırsanız, ne zaman alırsanız alın sorumluk sizin.

SSD zaten evde vardı bütçem yoktu zaten ofis bilgisayarı olarak kulanacağız PSU o kadar kötümü.
5k her şey dahil.
Bak PSU konusunda şunu söyleyeyim, bu markalar gerçek markalar değil, Çinden aldıkları dandik ürünlerin üstüne etiket basıp satıyorlar.
Fakat biraz da şans işi.
Belki bütün donanımları elinize alırsınız, belki de 8 sene boyunca kullanırsınız benim gibi ve hiç sorun olmaz (forumda adını söylesem "Bomb Has Been Planted" tayfası yağar).
Arada oyun oynacak zaten.
SSD var zaten.
Ve bu arada eğer Win 10 kullanırken kasarsa/yavaş açılırsa Win7 değil 8.1 Single Language kurun.
SSD varsa direk Win 10 kurun.

Anakart B450M seçilse daha iyi olurdu. Yükseltmeye açık bir anakart değil. Ekran kartı olarak 1650 Super seçilebilirdi. 5500 XT yerine. Aşağı yukarı aynı performanstalar ama NVIDIA'nın Driver kalitesi farklıdır. 16 GB RAM olabilirdi ama bütçe göz önüne alındığı zaman normal. Kasa büyük ihtimalle Çin yapımı bir kasadır. Hava akışının iyi olacağını düşünmüyorum. PSU'nun ise bombadan farkı yok. Sistem emanet edilmez.

Son düzenleme:
Şu sistem olabilir.

Şu sistem 5162 TL tutuyor. 240 GB yetmezse ve bütçeyi aşamazsanız üstteki sistemi tavsiye ederim.

Ryzen 3 3100.
MSI A320M A Pro anakart.
RX 5500 XT MSI Mech 4 GB.
XPG 3200MHz 8 GB RAM.
1 TB harddisk.
Ucuz bir kasa.
Gametech 500 Watt 80 Plus PSU.
75 Hz Acer monitör.

Toplam 4950 lira tuttu, sipariş verdim.
Hocam keşke önce bize danışsaydınız. 5K paraya en azından daha kaliteli sistem dizerdik. İade şansınız varsa iade edin.
SSD zaten evde vardı bütçem yoktu zaten ofis bilgisayarı olarak kulanacağız PSU o kadar kötümü.
5k her şey dahil.
Gametech, Gamepower ve Powerboost gibi markalar çöp.

Şu sistem olabilir.

Şu sistem 5162 TL tutuyor. 240 GB yetmezse ve bütçeyi aşamazsanız üstteki sistemi tavsiye ederim.

RX 570 mi öneriyorsunuz ve RAM'ler birkaç aya artı 8 GB olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı