R3 3100 sistem nasıldır?

kerkuki16

Decapat
GPU: Sapphire Pulse RX 5500 XT OC 8 GB.
anakart: Gigabyte B450M S2.
CPU: AMD Ryzen 3 3100.
SATA: SanDisk Ultra 500GB NVMe M.2 SSD (2400 MB / 1750 MB)
kasa: Aerocool Airhawk Duo.
RAM: Patriot 3200 MHz CL16 X2.
PSU: FPS Hyper k 600W 80+

Neden NVMe SSD? Yüksek dosyalar ile uğraşmayacaksan SATA SSD kullanıp HDD de alabilirsin.

Yüksek dosyalar ile uğraşmıyorsan SATA SSD ile NVMe arasındaki farkı hissedemeyeceksin ve NVMe özelliklerinden tam anlamıyla yararlanamayacaksın. Yani gereksiz bir harcama olacak.

GPU: Sapphire Pulse RX 5500 XT OC 8 GB.
anakart: Gigabyte B450M S2.
CPU: AMD Ryzen 3 3100.
SATA: SanDisk Ultra 500GB NVMe M.2 SSD (2400 MB / 1750 MB)
kasa: Aerocool Airhawk Duo.
RAM: Patriot 3200 MHz CL16 X2.
PSU: FPS Hyper k 600W 80+
Fiyatı uygun ise alınabilecek bir sistem,şimdiden hayırlı olsun.

Aldın mı yoksa alacak mısın? Monitör dahildir umarım çünkü dahil değilse 5800 TL pahalı gibi.

Kasa, RAM ve anakartı geçen hafta aldım, şimdi tamamlayacağım.
Ne kadara alacağını belirtmemişsin ancak güzel duruyor.
5800'e mal oldu hocam.
Neden NVMe SSD? Yüksek dosyalar ile uğraşmayacaksan SATA SSD kullanıp HDD'de alabilirsin.

Yüksek dosyalar ile uğraşmıyorsan SATA SSD ile NVMe arasındaki farkı hissedemeyeceksin ve NVMe özelliklerinden tam anlamıyla yararlanamayacaksın. Yani gereksiz bir harcama olacak.

Donanım arşivindeki hazır sistemde kullanmışlardı, bile bile seçmedim açıkçası. Patriot 240 veya 500 nasıl olur hocam?

Donanım Arşivindeki hazır sistemde kullanmışlardı, bile bile seçmedim açıkçası. Patriot 240 veya 500 nasıl olur hocam?

Patriot 240 GB gayet iyi ama bir kere alayım ömürlük olsun dersen Samsung 860 Evo da düşünebilirsin.

Patriot 240 GB gayet iyi ama bir kere alayım ömürlük olsun dersen Samsung 860 Evo'da düşünebilirsin.

Çok teşekkür ederim, Samsung Evo ile değişeyim o halde. Vaktinizi alıyorum ama bir şey daha sorayım, ekran kartında PCI 4 giriş yazıyor ama anakartta PCI 3 yazıyor. Herhangi bir soruna yol açar mı bu durum?
Fiyatlar uygunsa gayet güzel parçalar.

Toplam 5800'e mal oldu hocam, monitör dahil değilken bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı