R3 3100 sistemde FPS yüksek fakat oyun akıcı değil

CripsXX

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi Forumlar. Sorunu başlıkta belirtiğim gibi mesela GTA 5'den örnek vereyim FPS'im 100 fakat oyunda bir akıcılık yok yayınları izlediğimde 80 hatta 60 FPS'de bile milletin oyunları yağ gibi akıyor genellikle bütün oyunlarda böyle bu sıkıntı için monitör değiştirdim RAM 8'di 16 ya çıkardım güç kablosunu değiştirdim ve araştırdığım kadarıyla da internetten bütün her şeyi yaptım fakat sorunu çözemedim mesela FPS 100 iken bir anda 80'e düşerse oyunda bir drop oluyor ondan sonra düzeliyor FPS 80 70 olursa oyunda bir kasma hissiyatı oluyor ısınma sorunum yok ısılar gayet iyi.

Ekran kartı: AMD RX570.
İşlemci: Ryzen 3 3100.
Monitör: 165 Hz 0.8 ms.
RAM: 16 GB.
Power: X-Power 650W.
HDD 465 ve SSD 222 GB.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 26
Akıcılığa etki eden kısım ortalama FPS değil %0.1 low ve %1 low FPS değerleridir. Bu değerleri takip etmen önemli. Örneğin ortalama FPS 100'den 80'e düşerken %1 low FPS 60'dan 10'lara düşüyorsa akıcılık kaybolur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Akıcılığa etki eden kısım ortalama FPS değil %0.1 Low ve %1 Low FPS değerleridir. Bu değerleri takip etmen önemli. Örneğin ortalama FPS 100'den 80'e düşerken %1 Low FPS 60'dan 10'lara düşüyorsa akıcılık kaybolur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Test edeceğim hocam teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı