R3 3100 sistemde LoL'de 3-4 oyundan sonra gelen FPS düşmesi

Egemenc

Femtopat
Daha fazla  
Daha önceki açtığım konuda da bahsetmiştim fakat çözüm bulamadım. Spesifik olarak LoL oynarken 3-4 oyun oynadıktan sonra diğer oyuna geçerken hatta yükleme ekranında oyun kasmaya başlıyor. Mouse titreyerek hareket ediyor oyun açıldığında ise FPS'ler 20 civarı oluyor oyun boyu. Tek kısa süreli çözümü ise bilgisayarı kapatıp açmak. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
(R3 3100, RX470 4 GB, 16 GB RAM, 240GB SSD, 1 TB hard disk, Sharkoon 650W PSU)

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceki açtığım konuda da bahsetmiştim fakat çözüm bulamadım. Spesifik olarak LoL oynarken 3-4 oyun oynadıktan sonra diğer oyuna geçerken hatta yükleme ekranında oyun kasmaya başlıyor. Mouse titreyerek hareket ediyor oyun açıldığında ise FPS'ler 20 civarı oluyor oyun boyu. Tek kısa süreli çözümü ise bilgisayarı kapatıp açmak. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aklıma gelen tek şey ısınma sorunu oldu böyle bir sorununuz var mı?

Sorun ısınmadan olduğu net. Termal macununuzu yenileyin, hava sirkülasyonunu engelleyen yerlerde kurtarın kasayı, ve temizleyin. Olmadı DDU ile bir driver yeniden yüklemesi çözebilir.

yani ısınmadan kaynaklandığını düşünmemiştim açıkçası, pcyi tozlandikca temizliyorum ve kasamda 5 adet fan var. msi afterburner ile cpu ve gpu sıcaklıklarını test edeceğim şimdi aynı sorunla karşılaşırsam ssini atıcam. Kasayı da açığa koydum biraz kuytudaydı kasa
Yine 3-4 oyundan sonra böyle oldu dereceler de normal anlamadım gitti. Anakartım ekran kartım hepsi güncel olduğu halde sorun devam ediyor memtest de uygulamıştım ramlere onda da sorun çıkmamıştı. Sorun ekran kartında mıdır acaba

Dosya Ekleri

• 20210506_144629.jpg
    20210506_144629.jpg
    245,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı