R3 3100 Sisteme Görüntü Gelmiyor

metozik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yeni sistem topladım sistem şöyle;

Ryzen 3 3100.
Gigabyte B450M S2H anakart.
G.Skill 2x8 3600 MHz RAM.
Gigabyte 240 GB SSD.
2 TB HDD.
GTX 1050 Ti.
High Power 600W PSU.

Bilgisayarci topladi kasayi açınca ekrana goruntu gelmiyor. PSU'da sorun yok kasanın RGB'leri falan hepsi calisiyor. Baska PC'de de calisti. Ekran karti ayri denendi calisiyor. Anakart uzerinde hiç isik yaniyor mu bu modelde? Hiç isik yok ancak islemci fani dönüyor. İşlemci anakart RAM'den biri sorunlu, ama baska parca olmadigi için elimde deneyemiyorum dedi. Benim yapabilecegim bir şey var mi? gercekten cok sinirim bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir, eğer anakart içindeki BIOS sürümü eski ise 3100 işlemciyi tanımlayabilir.

Ayrıca tek RAM ile deneyin, neden bile bile sorunlu RAM takıyorsunuz ki?
Denedim hocam tek ram ile de maalesef olmuyor. Ram sorunlu degil yani o cumlede bilgisayarcinin dedigine gore ram, anakart veya islemcide sorun var onu demek istedim. Ramin sorunlu olup olmadigini bilmiyorum maalesef. Anakart yuksek ihtimal hic isik vs de yok dedi ancak islemci fani ve 1050ti fanlari calisiyor direkt anakarta bagli olduklari halde. Dediginiz bios olayini soracagim yarin tekrar baska bilgisayarciya.
Bu arada anakartın kutu üzerinde ryzen 3000 desktop ready yazıyor. Itopyadan aldim. Bu 3100 u guncellemesiz calistiracagi anlamina mi geliyor? Acaba sorun anakartta degil mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı