R3 3200G 2. kez garantiye gönderilirse ne denir?

AYDINBEY.01

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcimin yanması sonucu garantiye yolladım ve yenisini yolladılar. Yenisini taktıktan 2 gün sonra farede takılmalar ve bilgisayarda kitlenmeler meydana geldi ve yeni gelen işlemciyi garantiye yolladım. Sorum ise; acaba garanti servisi ne söyler? Yenisini yollar yoksa çalışıyor sıkıntı yok mu der? Yoksa farklı bir şey mi söyler bunu merak ettim, cevaplayanlar için şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar. İşlemcim R3 3200G diğer parçalarım sağlam ve AMD software güncellemesinden sonra oldu ve format atmama rağmen sorun düzelmedi.

Voltaj fazla gidiyor. Anakartta kaçak var gibi duruyor. Sokete veya pinlere voltaj kaçırıyor. Anakartı da kontrol ettirmek gerekiyor. PSU'nuz nedir acaba?

"Geçmiş olsun"
Sağolun hocam.
Voltaj fazla gidiyor. Anakartta kaçak var gibi duruyor. Sokete veya pinlere voltaj kaçırıyor. Anakartı da kontrol ettirmek gerekiyor. PSU'nuz nedir acaba?
Gamze power 80+ lı birseydi hocam. İyisinden almıştım yüksek gerilime falan onlemli birseydi
VRM kaynaklı problem olabilir. Anakartı yollamaktada fayda var.
Vrm nedir hocam.
Tam olarak nerde olabilir hocam kaçak.
hocam birde benim soketin plastik kıkaç olan yeri ikiye kırıldı bende elimle birleştirip işlemciyi taktım ilk 2 gün çalıştı. Sonra termal macunum geldi yeni soğutucumu takmak için, taktım o günün akşamına kadar sıkıntısız çalıştı. Akşamında ise amd software den güncelleme geldi bende güncelledim. sabah ebaya girmek için açtığımda farede takılmalar meydana gelmeye başladı ve bir süre sonrada bilgisayar kendini kitliyordu hiçbirşey yapamıyordum. Sorunum tam olarak bu.

Son düzenleme:
Sağolun hocam.

Gamze power 80+ lı birseydi hocam. İyisinden almıştım yüksek gerilime falan onlemli birseydi

Vrm nedir hocam.

Tam olarak nerde olabilir hocam kaçak.
Hocam şimdi, güç kaynağı gücü verir anakarta, daha sonra bunun dağıtımından anakartın üzerindeki bobinler ve transistörler sorumludur. Bunlar bazen yıpranabilmekte. Yıpranınca da doğru voltajı iletemezler. Genelde yüke binince bir sorun olup olmadığı anlaşılır.
İlk olarak topraklı priz olması çok önemli, daha sonra PSU muhakkak bilindik ve sertifikalı modellerden tercih edilmeli. Direk sıkıntı şundadır demem yanlış olur, fakat sıcaklık kaynaklı işlemci yakması olmadıysa sistemde yani sıcaklık değerleri düzgün iken yanıyor ise işlemci, %99 voltaj kaynaklı.

Hocam şimdi, güç kaynağı gücü verir anakarta, daha sonra bunun dağıtımından anakartın üzerindeki bobinler ve transistörler sorumludur. Bunlar bazen yıpranabilmekte. Yıpranınca da doğru voltajı iletemezler. Genelde yüke binince bir sorun olup olmadığı anlaşılır.
İlk olarak topraklı priz olması çok önemli, daha sonra PSU muhakkak bilindik ve sertifikalı modellerden tercih edilmeli. Direk sıkıntı şundadır demem yanlış olur, fakat sıcaklık kaynaklı işlemci yakması olmadıysa sistemde yani sıcaklık değerleri düzgün iken yanıyor ise işlemci, %99 voltaj kaynaklı.
anakart olabilir diyorsunuz yani? oysa sorun yenisin almam gerek ozaman. Anakartım gigabyte b450m s2h alalı daha 1 yıl oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı