R3 3200G GTX 1650'ye darbogaz yapar mı?

O zaman neden işlemcileri oyun performanslarına göre kıyaslıyoruz ki?

Ekran kartını frenlememesi için. i3-9100F ile i9 9900K arasında normalde uçurum fark olması gerek değil mi? Bir şu testi izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de darboğaz olmadan şu testi izleyin. Her ne kadar 4K olsa da arada bir darboğaz yapıyor tabii. GPU kullanımının aynı olduğu yerlerde bakın FPS değerine.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oncelikle tesekkurler.hazír sistem alacagim icin r3 3200 g kullaniyorum.r3 1200 lu versiyonu da var ama bayagi darbogaz yapiyor bende mecbur 150 tl dark vererek r3 3200 g+Boyle yaparsam psum da fsp oluyor.gonul isterki r5 1600 AF kullanmak fakat 600 tl fark istiyor butcemi asiyor hem Vega 8 li bir islemci ileride ekran kartim servise gitse goruntu alabilirim+ileride r5 3600 tarzí bir islemci ile guncelleme yaparsam ufak bir apu sistem toplayabilirim ayríca 2. Elden daha fazla fiyatada gidebilir r3 1200 e kíyasla

Oncelikle teşekkürler. Hazír sistem alacagim için R3 3200 g kullanıyorum. R3 1200'lu versiyonu da var ama bayagi darbogaz yapiyor bende mecbur 150 TL Dark vererek R3 3200 g+boyle yaparsam PSU da FSP oluyor. Gonul isterki R5 1600 AF kullanmak fakat 600 TL fark istiyor butcemi asiyor hem Vega 8'li bir işlemci ileride ekran kartim servise gitse goruntu alabilirim+ileride R5 3600 tarzí bir işlemci ile guncelleme yaparsam ufak bir APU sistem toplayabilirim ayríca 2. elden daha fazla fiyatada gidebilir R3 1200'e kíyasla.

Hocam eğer hazır sistem alıyorsanız mutlaka Ryzen 3100 ya da i3-10100F'li bir sistem alın. Ayrıca bütçe belirtir misiniz?

Hocam eğer hazır sistem alıyorsanız mutlaka Ryzen 3100 ya da i3-10100F'li bir sistem alın. Ayrıca bütçe belirtir misiniz?
Butce max 5500 tl 5450 tl ye bu sistemi buldum.Intel dusunmuyorum surekli soket degisimi ile ugrasamiycam acikcasi
Sistem: Gaming gen TR CYBER-1650
Ssd kronik sorunlu biliyorum ama bu fiyata gayet iyi ileride anakartímí b450 yapar+8gb ram daha ekler+bide ryzen 5 3600 takarím bence guzel olur

Son düzenleme:
Bütçe maksimum 5500 TL 5450 TL'ye bu sistemi buldum. Intel dusunmuyorum surekli soket degisimi ile ugrasamayacağım acikcasi.

Hocam bütçeyi biraz daha şöyle sabit 6000 yapma imkanınız var mı? Hazır sistem olarak 3200G işlemcili bir sistem almanızı istemem çünkü. Ryzen 3100 veya 1600 AF çok daha iyi performans verir. PC HOCASI-GG1 / AMD Ryzen 5 1600 AF / ASUS TUF GTX 1650 4GB / 8GB RAM / 240 GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR sistemi alıp SSD'sini satıp veya satmayıp (kronik sorunlu bir model) Patriot Burst 240GB almanızı öneririm. İleride ise RAM takviyesi yaparsınız. Daha iyi hazır sistem bulabilen arkadaşlar yorum yapabilirler.

Hocam bütçeyi biraz daha şöyle sabit 6000 yapma imkanınız var mı? Hazır sistem olarak 3200G işlemcili bir sistem almanızı istemem çünkü. Ryzen 3100 veya 1600 AF çok daha iyi performans verir. PC HOCASI-GG1 / AMD Ryzen 5 1600 AF / ASUS TUF GTX 1650 4GB / 8GB RAM / 240 GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR sistemi alıp SSD'sini satıp veya satmayıp (kronik sorunlu bir model) Patriot Burst 240GB almanızı öneririm. İleride ise RAM takviyesi yaparsınız. Daha iyi hazır sistem bulabilen arkadaşlar yorum yapabilirler.
Bu sistemde aklimda fakat PSU belirtilmemis ve PSU ya guvenmiyorum r3 3200 g almamín sebebi PSU nun fsp olmasi be butcemi daha asmam imkansíz
Bu sistemde aklimda fakat PSU belirtilmemis ve PSU ya guvenmiyorum r3 3200 g almamín sebebi PSU nun fsp olmasi be butcemi daha asmam imkansíz
Babama soyledim r5 1600 AF li versiyonu alíyim mi die tmm dedi tesekkurler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı