R3 3200G için 200 TL soğutucu önerisi

Merhaba ben yakında bir PC toplayacağım. Normalde 3400G APU toplamayı düşünüyordum fakat 3400G çok pahalı oldu. Bu yüzden 3200G toplamaya karar verdim. Toplayacağım sistemde CS:GO ve Valorant oynayacağım ve 144 FPS almak istiyorum. 3200G'nin 144 FPS zor gördüğünü biliyorum (kuzenimde 3200G var). Bende 3200G'ye OC yaparak 144FPS almaya karar verdim. OC yaptığımda çok ısınacağı için soğutucu almaya karar verdim ama hangisini alacağımı bilmiyorum. Bulduğum güzel olan 1 tane var ama ne kadar güzel onu da bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Benim bulduğum soğutucu:

Güzel alınabilir tabii ki.

O.C yapsan dahi 144 FPS'i stabil bir şekilde alabileceğini düşünmüyorum. Dual Channel bellek varsa bir ihtimal.

Hocam bende FPS düştü diye konular açmıştım fakat gerekli ayarları vs yaptım hellian ın Valorant ve CS için yaptığı FPS artırma videolarını izledim uyguladım Valorant'da şuan min 120 130 alıyorum önceden 90'a vs düşüyordu. CS de min 100-110 ama ortalama ya baktığım zaman ciddi artış var. Fakat böyle bir sisteme bence 144Hz'ye gerek yok. 75Hz yeter.

Hocam bende FPS düştü diye konular açmıştım fakat gerekli ayarları vs yaptım hellian ın Valorant ve CS için yaptığı FPS artırma videolarını izledim uyguladım Valorant'da şuan min 120 130 alıyorum önceden 90'a vs düşüyordu. CS de min 100-110 ama ortalama ya baktığım zaman ciddi artış var. Fakat böyle bir sisteme bence 144Hz'ye gerek yok. 75Hz yeter.

Sizde Dual Channel bellek var hocam, ayrıyeten monitörünüzün maksimum desteklediği çözünürlük 900p.

Hocam bende FPS düştü diye konular açmıştım fakat gerekli ayarları vs yaptım hellian ın Valorant ve CS için yaptığı FPS artırma videolarını izledim uyguladım Valorant'da şu anmin 120 130 alıyorum önceden 90'a vs düşüyordu. CS demin 100-110 ama ortalama ya baktığım zaman ciddi artış var. Fakat böyle bir sisteme bence 144Hz'ye gerek yok. 75Hz yeter.

Hocam ileride ekran kartı aldığımda tekrar monitör değiştirmek istemiyorum. Bu yüzden monitör ü 144Hz almak istiyorum.

Geri
Yukarı