R3 3200G için macOS olur mu?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
DirectX Tanı Aracı 18.07.2020 21_26_48.png

Bu sisteme macOS olur mu?
Mesela Yosemite.

MacOS'u merak için deneyeceğim. Düşük kaynaklar ile Render falan güzel yapıyormuş bunla olursa Render falan denerim. Ama proffesyonel değilim Blender'da basit animasyonlar falan.

Windows 10 ile Dual Boot yaparım.

Bir de minum sistem için 4 GB RAM istiyormuş. Benim minibook var ona kurarım olursa. 2 GB ama işlemci mimarisi 64 Bit.

Son düzenleme:
Vega mı kullanıyorsunuz yoksa harici ekran kartınız var mı? Vega kullanıyorsanız kurulumu yapabilirsiniz fakat ekran kartınızı tanıtamazsınız. Amacınız kurulum aşamalarını ve macOS'u denemek, tecrübe etmek ise Yosemite değil, Mojave veya Catalina deneyin.

Vega M'ı kullanıyorsunuz yoksa harici ekran kartınız var mı? Vega kullanıyorsanız kurulumu yapabilirsiniz fakat ekran kartınızı tanıtamazsınız. Amacınız kurulum aşamalarını ve MacOS'u denemek, tecrübe etmek ise Yosemite değil, Mojave veya Catalina deneyin.

Vega kullanıyorum.
Minibook'ta da Intel HD grafik var.

APU uyumsuz değil, içerisindeki Vega uyumsuz. APU işlemci ve harici ekran kartı sistemde başarılı bir kurulumu engelleyen bir şey göremiyorum.
Vega kullanıyorum.
Minibook'ta da Intel HD grafik var.
Minibook özellikleri nedir?

APU uyumsuz değil, içerisindeki Vega uyumsuz. APU işlemci ve harici ekran kartı sistemde başarılı bir kurulumu engelleyen bir şey göremiyorum.

Minibook özellikleri nedir?

İşlemci hızı 1.44 GHz, Turbo Boost ile 1.9 GHz, 4 çekirdekli, 64 Bit. Ofis ve Java Eclipse programlarında güzel çalışıyor.

Peki "uyumsuz"dan kast edilen nedir? Görüntü alınıyor sonuçta hocam, değil mi? Çözünürlüğün düşük olması mı sorun teşkil ediyor?

Ekran kartının uyumsuz olması çözünürlüğü ve donanım hızlandırmayı devre dışı bırakıyor. Hiçbir şekilde verim almazsın. Windows 7'de sistemi kurduğunda 8MB görünen ekran kartı gibi denilebilir. Ayrıca ses konusunda da sorun yaşattığı söylenilmekte. Kuramazsın demiyorum, uyumsuz diyorum zaten :)

Yeni konular

Geri
Yukarı