R3 3200G ile RTX 3060 darboğaz oluşturabilir mi?

Bütçe
3000-4000

Makineci Yigit

Decapat
Makaleler
1
Güncel sistemimde bir ekran kartı bulundurmadım, onun yerine 3200G var sistemimde. Şu an için yeterli lakin ileride yani bundan 6-7 ay sonra ekran kartı almak istediğimde RTX serisinin giriş seviyesindeki RTX 3060 veya RTX 3060 Ti için yeterli olabilir mi?

Güncel sistemimde bir ekran kartı bulundurmadım, onun yerine 3200G var sistemimde. Şu an için yeterli lakin ileride yani bundan 6-7 ay sonra ekran kartı almak istediğimde RTX serisinin giriş seviyesindeki RTX 3060 veya RTX 3060 Ti için yeterli olabilir mi?
APU işlemcilere ekran kartı takmak saçma zaten, hele RTX serisiyle çok darboğaz olacaktır.

APU işlemcilere ekran kartı takmak saçma zaten, hele RTX serisiyle çok darboğaz olacaktır.
Saçma değil. APU işlemciler genel olarak GPU'ya para vermek istemeyip sonra eklemeye niyetlenenler tarafından satın alınıyor. RX570'e kadar o işlemciye GPU eklemek gayet de mantıklı.

3200G bir APU işlemci bunu 3060 Tİ ile bir arada düşünmek bile bir hata.

Geri
Yukarı