R3 3200G-RX 5600XT sistem kitleniyor ve siyah ekranlar oluyor

erenc123

Kilopat
Daha fazla  
Servis kartta hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi(2 kere yollamama rağmen ikisinde de) RAM'lerin yerini değiştiripte denedim. Ayrıca RAM'leri tek tek de denedim. Olmadı PSU değiştirdim. Ama yine bu şekilde kitleniyor. Kitlenmese sürekli siyah ekran olup geri geliyor. Mouse takıla takıla ilerliyor.
Sistemim: Gigabyte A320M S2H anakart.
Team Elite 8x2 22CL 3200 MHz RAM.
Cooler Master Elite V4 600W 80+ PSU.
Ryzen 3 3200G işlemci.
RX 5600XT Mech OC ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Watman ayarı geri yüklendi diyor mu?

Hayır hocam önceden diyordu artık demiyor. Sadece siyah ekrandan sonra AMD'nin hata mesajı geliyor ekrana.
İşlemciniz ekran kartınızla uyumsuz öncelikle onu değiştirip deneyin.

Uyumsuzdan kastınız darboğazmı hocam? Yoksa siyah ekranlara sebebiyet verebilecek donanımsal bir uyumsuzluktanmı bahsediyorsunuz?

AMD bug report Tools tarafından sisteminizde bir arıza algılandı. Anketi doldurarak sorunları düzeltmemizde yardımcı olabilirsiniz tarzı birşeydi hocam. Bazen çıkıyor bazen de çıkmıyor enteresan gerçekten. Siyah ekran sık sık oluyor tabii.
bende bu sorunu yaşadım ama hata böyle değildi benim yaptıklarım biosu güncelledim scannow yaptım sonra sürücüyü ddu ile temizledim. Güncel sürücü kurdum , güç yönetiminde hızlı başlatı kapattım radeondan performasnı otomatik yaptım realtek başlangıçta açılıyordu onu başlangıçtan kaldırdım gpu söküp taktım kabloları değiştirdim şu anlık problem yok

Bende bu sorunu yaşadım ama hata böyle değildi benim yaptıklarım BIOS'u güncelledim scannow yaptım sonra sürücüyü DDU ile temizledim. Güncel sürücü kurdum, güç yönetiminde hızlı başlatı kapattım Radeon'dan performasnı otomatik yaptım Realtek başlangıçta açılıyordu onu başlangıçtan kaldırdım GPU söküp taktım kabloları değiştirdim şu anlık problem yok

Hocam Realtek bende de açılıyor başlangıçta onun dışında dediğiniz her şeyi harfiyen yaptım. Realtek'in sürücüleri çakışıyor olabilir mi?

bende bu sorunu yaşadım ama hata böyle değildi benim yaptıklarım biosu güncelledim scannow yaptım sonra sürücüyü ddu ile temizledim. Güncel sürücü kurdum , güç yönetiminde hızlı başlatı kapattım radeondan performasnı otomatik yaptım realtek başlangıçta açılıyordu onu başlangıçtan kaldırdım gpu söküp taktım kabloları değiştirdim şu anlık problem yok
octt ile 10 dakka test ettim güç kaynağını onu da belirtim sorun çıkmadı
Hocam Realtek bende de açılıyor başlangıçta onun dışında dediğiniz her şeyi harfiyen yaptım. Realtek'in sürücüleri çakışıyor olabilirs

Yeni konular

Geri
Yukarı