R3 3200G-RX 5600XT sistem kitleniyor ve siyah ekranlar oluyor

erenc123

Kilopat
Daha fazla  
Servis kartta hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi(2 kere yollamama rağmen ikisinde de) RAM'lerin yerini değiştiripte denedim. Ayrıca RAM'leri tek tek de denedim. Olmadı PSU değiştirdim. Ama yine bu şekilde kitleniyor. Kitlenmese sürekli siyah ekran olup geri geliyor. Mouse takıla takıla ilerliyor.
Sistemim: Gigabyte A320M S2H anakart.
Team Elite 8x2 22CL 3200 MHz RAM.
Cooler Master Elite V4 600W 80+ PSU.
Ryzen 3 3200G işlemci.
RX 5600XT Mech OC ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atacağım hocam amd cleanup ile driverını silip pc nin internetini kesip güncel driverı kuruyorum şuan.
Hocam hata bu bu arada
msı afterburner fotosu atabilirmisin boşta ki hali
Buyrun hocam buda boştaki hali
Oyunlarda masaüstündeki gibi değil.Şuan witcher oynuyorum ve gayet akıcı.Siyah ekranda yeşil ekranda yok.
msı afterburner fotosu atabilirmisin boşta ki hali
Oyun içi bunlarda hocam
Wattman hatası aldım az öncede.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    336,7 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    270 KB · Görüntüleme: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    182,9 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
AMD APU işlemciler Düşük L3 önbellek sebebi ile Harici ekran kartları ile Uyumsuz Ve düşük Band genişliğinde çalışırlar Her ihtimale karşı Anakartınızın BIOS güncel tutun. Grafik birimi olmayan işlemci ile denerseniz büyük ihtimalle çözülecektir. Sürekli karşımıza çıkan sorunlar bunlar. Genelde işlemciyi değiştirince düzeliyor.

AMD APU işlemciler Düşük L3 önbellek sebebi ile Harici ekran kartları ile Uyumsuz Ve düşük Band genişliğinde çalışırlar Her ihtimale karşı Anakartınızın BIOS güncel tutun. Grafik birimi olmayan işlemci ile denerseniz büyük ihtimalle çözülecektir. Sürekli karşımıza çıkan sorunlar bunlar. Genelde işlemciyi değiştirince düzeliyor.
Anladım hocam tek anlamadığım nokta oyunlarda neden olmuyor? Bios um güncel buarada cevaplarınız için teşekkür ederim her ikinizede ☺️
Birde grafik işlemciyi devre dışı bıraksam hocam biostan düzelirmi sizzce?

Anladım hocam tek anlamadığım nokta oyunlarda neden olmuyor? BIOS'um güncel bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim her ikinizede ☺️

Bir de grafik işlemciyi devre dışı bıraksam hocam BIOS'tan düzelir mi sizzce?

Ekran kartın çok güçlü olduğu için oyunlarda zaten %50 performansta çalışssa bile hissetmezsin. Oynadığın oyunların farklı işlemciler ile YouTube testlerine bak aldığın FPS'lere aradaki farktan anlarsın ne kadar % de çalıştığını. Zaten en büyük yapılan hatalar APU işlemciler ile harici ekran kartı kullanmak. Onuda geçtim M.2 SSD'lerde bile sıkıntı yaratıyor. APU işlemciyle M.2 SSD kullanmak istediğinde anakart ya M.2'yi tanımıyor. Ya da tanısa bile X2 modda çalışıyor. IOPS ve okuma yazma hızları yerlerde geziniyor. Hadi onları geçtim bir şekilde yeter denilebiliyor. Sorun veri yollarında yaşanan darboğaz sonucunda bilgiyarı kapatıp açarken M.2'yi görmeme durumu yaşanabiliyor o yüzden her kapatıp açarken şansa dayalı sistem kullanmak zorunda kalıyorsun 5 açılıştan 3'ünde M.2'yi görmüyor ve BIOS ekranına düşüp duruyorsun.
Üstüne darboğaz durumu %10nun üstünde olduğu için oda bir tık etkiliyor.

1614492203624.png

Ekran kartın çok güçlü olduğu için oyunlarda zaten %50 performansta çalışssa bile hissetmezsin. Oynadığın oyunların farklı işlemciler ile YouTube testlerine bak aldığın FPS'lere aradaki farktan anlarsın ne kadar % de çalıştığını. Zaten en büyük yapılan hatalar APU işlemciler ile harici ekran kartı kullanmak. Onuda geçtim M.2 SSD'lerde bile sıkıntı yaratıyor. APU işlemciyle M.2 SSD kullanmak istediğinde anakart ya M.2'yi tanımıyor. Ya da tanısa bile X2 modda çalışıyor. IOPS ve okuma yazma hızları yerlerde geziniyor. Hadi onları geçtim bir şekilde yeter denilebiliyor. Sorun veri yollarında yaşanan darboğaz sonucunda bilgiyarı kapatıp açarken M.2'yi görmeme durumu yaşanabiliyor o yüzden her kapatıp açarken şansa dayalı sistem kullanmak zorunda kalıyorsun 5 açılıştan 3'ünde M.2'yi görmüyor ve BIOS ekranına düşüp duruyorsun.
Üstüne darboğaz durumu %10nun üstünde olduğu için oda bir tık etkiliyor.

Eki Görüntüle 899400
Hocam bende 1600AF yada 2600 düşünüyordum. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı