R3 3200G sistemde Battlefield 1 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

spaldown

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam, öncelikle sistem özelliklerimi belirtmek isterim;
Ryzen 3 3200G işlemci,
2x8 3200MHz Corsair Vengeance RAM,
A320 S2H Gigabyte anakart,
240 GB James Donkey SSD.
Yer yer 60-70 FPS alsamda FPS'te dalgalanmalar var. Sonuç olarak akıcı bir oyun oynayamıyorum. Lütfen yardımcı olun, cevaplarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Ekran Görüntüsü (58).png

Değerler bir APU sistem için gayet normal. Ayar düşürebiliyorsanız yararı olabilir.
Aslında APU sistemle sabit fps oynayanlar var. Ayarlar düşük ve monitörüm 1440x900 75Hz ' de.
Belleklerin kendi XMP profili değil mi 3200MHz? Siz elle hız aşırtma uygulamadınız yani?

Ayrıca VRAM miktarını BIOS altından arttırabiliyor musunuz acaba?
Hayır sadece XMP profilini aktif ettim. Herhangi bir OC yapmadım onun dışında. VRAM miktarımı 2GB' a yükseltmiştim. Bu arada 1 ay önce falan işlemcimi oc yapmıştım ama eski ayarlarına döndürdüm o zamanlar bf yoktu zaten.

Birde bazı BIOS yazılımlarında yük oranını doğru tespit edemeyip GPU'yu normal kullanım frekansına çektiği oluyormuş. Bunun sonucunda ise anlık düşüşler meydana gelebiliyormuş. MSI Afterburner ile GPU frekansının grafiğini kaydedip paylaşır mısınız lütfen?

Birde bazı BIOS yazılımlarında yük oranını doğru tespit edemeyip GPU'yu normal kullanım frekansına çektiği oluyormuş. Bunun sonucunda ise anlık düşüşler meydana gelebiliyormuş. MSI Afterburner ile GPU frekansının grafiğini kaydedip paylaşır mısınız lütfen?
Tabiki indirdim şuan ama ne yapacağımı bilemedim. Daha detaylı yardımcı olur musunuz ?
Ekran Görüntüsü (59).png

Programı oyun içinde açamadım. Alt+tab atıp öyle ss aldım bilginiz olsun.
Ekran Görüntüsü (60).png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı