R3 3200G sistemde oyundayken dikdörtgen çizgiler

ExomPomoDq

Hectopat
Merhaba. Ben çok zor bir süreçten geçtim. Ekran kartım bozuldu. Baya uğraştım. Hala uğraşıyorum. Monitörüm yeni ara sıra ekran da dümdüz siyah olup geliyormuş gibi oluyor. Ya da ben hayal falan görüyorum. Bunu çok yapmıyor ama nadiren olsa bile yapıyor. Geçen oyundan Alt+Tab yaptğımda ekran da ortada beyaz bir şeyler çıktı. Sonra ekran geldi. Bu ekran kartı olmadığı için olabilir mi?
Şu an APU işlemci var Vega 8.
Eskiden RX 570 vardı bozulana kadar o hiçbir şey yoktu.
Ekran kartım varken de arıza şuydu.
Oyuna falan girince ekran tek renk oluyordu veya disko gibi oluyordu.
Ekranım 1 kere ekran kartı varken diskoda olduğu gibi ışıklar yanıp söner ya aynen öyle olmuştu beyaz ekranda parlaklık artıp azalıyordu çok seri şekilde. Sonra restart attığımda ekranda titreme olmuştu ama kendi kendine geçti hemen. O hasar vermiş falan olabilir mi? Ya da sorun ekran kartı olmadığı için mi?
Monitörüm Lenovo D2F4-10.

Crysis 1.
MTA gibi oyunlarda ekran kayması yaşıyorum.
GTA 5'de ekran kartı varken bir sıkıntı yoktu. Ekran kartını sökünce GTA 5'de titreme ve kayma yaşadım.

Son düzenleme:
Cidden sorunlu bir ekran kartını anlıyorum bende de var bir tane daha önce böyle sorunlar gördüm çözüm önerim monitör ve bilgisayar aynı fişe takılıysa ayrı prizlere takın yani 3'lü priz falan kullanmayın.
Bu sadece öneri bazılarında işe yaramıştı bana gelip mesaj ve beğeni kasıyorsun demeyin.

Cidden sorunlu bir ekran kartını anlıyorum bende de var bir tane daha önce böyle sorunlar gördüm çözüm önerim monitör ve bilgisayar aynı fişe takılıysa ayrı prizlere takın yani 3'lü priz falan kullanmayın.
bu sadece öneri bazılarında işe yaramıştı bana gelip mesaj ve beğeni kasıyorsun demeyin.

Şu an ekran kartı yok bilgisayarda varken böyle sorunlarım yoktu ama ekran kartının arızasından dolayı monitör falanda hasar almış olabilir mi?

PC'de ekran kartı yok. Arızalandı garantiye gönderdim. Göndermeden önce bunlar yoktu. Varsa da ben hatırlamıyorum.
Sistem;
Ryzen 3 2200G (APU işlemci)
Vega 8 ekran kart (APU işlemci)
Corsair 8 GB RAM.
Cooler Master MB 501L 600W PSU kasa.
Bu çizgiler çoğu oyunda var.
Minecraft'ta minigames oynarken aşağıda bu çizgilerden çıkıyor.
CS:GO'da böyle yerlerde çıkıyor.
MTA sa oynarken havada çıkıyor.
CS:GO'dayken Alt+Tab yaptığımda o gri yerde az da olsa gördüm bu çizgilerden.
Masaüstünde bir sıkıntı yok.
Painte girip tüm renkleri tek tek yapıp denedim paintdeyken boyle şeyler görmedim.
Bunu çözümü ne yardım edin.

Dosya Ekleri

• 20200928223557_1.jpg
    20200928223557_1.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 382
Bu çizgiler uzağa gidince yokoluyolar. Monitörunde yeni. Ekran kârtı bozuldu bir de monitörüm falan arızalanmasın diye korkuyorum. Ekranda bazen çizgiler görüyor gibi oluyorum.
Bu çizgiler uzağa gidince yokoluyolar. Monitörunde yeni. Ekran kârtı bozuldu bir de monitörüm falan arızalanmasın diye korkuyorum. Ekranda bazen çizgiler görüyor gibi oluyorum.
Bunları youtubede video açınca felan görüyorum.Ama her videoda değil.

Dosya Ekleri

• 1601330718548198289582526011513.jpg
    1601330718548198289582526011513.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 328

Bunları youtubede video açınca felan görüyorum.Ama her videoda değil.
Dostum haritadan kaynaklı bunlar. Dust2 gibi bir haritaya girip dener misin?

Geri
Yukarı