R3 3200G ve RX 570 sistem özelleştirme

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, masaüstü bilgisayar olarak AMD R3 3200G-GIGABYTE RX570GAMING-GA-A320M-S2H-TOSHIBA 1TB DİSK-KINGSTON 8GB RAM - Vatan Bilgisayar önerdiler. Sizce değer mi? Birkaç da sorum olacak.
1- Sisteme SSD takılabiliyor mu?
2- DVD yok sanırım. Harici olarak almama lüzum var mı?
3- Sadece arka kısımda mı USB girişleri var?
Şimdiden teşekkürler.
Bütçenizi söyleyin o fiyata Vatan üzerinden çok daha iyisini toplayalım 😀
Hazır KDV indirimi varken 1650S veya 1660S içeren sağlam bir şey toplanır 😀

Bu sistem alınmaz neden
- Ryzen 3 3200G yerine Ryzen 5 1600 koysaydılar keşke fiyatları aynı olmasına rağmen.
- RAM neden 2666 MHz konmuş anlamış değilim.
- Başta SSD koymak yerine neden HDD koymuşlar.
- 600W PSU var tamam güzel lakin işlemci ve ekran kartı için 400W yeter zaten. İşlemci en az 1600 olmadığından en fazla hangi ekran kartını besleyebilir?
- Kasanın ön kısmınında az hava alacak alan var.
- A320 olması düşündürür (çok bilmediğimden o konuya girmiyorum)

Bu sistem alınmaz neden
- Ryzen 3 3200G yerine Ryzen 5 1600 koysaydılar keşke fiyatları aynı olmasına rağmen.
- RAM neden 2666 MHz konmuş anlamış değilim.
- Başta SSD koymak yerine neden HDD koymuşlar.
- 600W PSU var tamam güzel lakin işlemci ve ekran kartı için 400W yeter zaten. İşlemci en az 1600 olmadığından en fazla hangi ekran kartını besleyebilir?
- Kasanın ön kısmınında az hava alacak alan var.
- A320 olması düşündürür (çok bilmediğimden o konuya girmiyorum)
Peki fiyatı o civarda ne alabilirim? Toplama sıcak bakmıyorum alacaksam hazır alırım.

O fiyata R5 1600 AF olan sistem toplanır. Kasa kötü. Işlemci darboğaz yapar diye düşünüyorum. Şöyle bir şey yaptım
R5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H
8 GB RAM
FSP kasa Fsp CMT110A USB 3.0 500W Midi Tower Pencereli Gaming Kasa - incehesap.com.
480 GB SSD
RX 570 ITX(sinerji). Bu sistem çok daha iyidir. Yaklaşık 3450 TL civarı oluyor.
Şu nasıl peki? AMD Ryzen 3 3200G 3.2GHz, RX570 8GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik Çok bilgim yok bu konularda o yüzden her şeyi soruyorum 😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı