R3 3200G'ye GTX 1650 taktıktan sonra daha düşük FPS

anilunver33

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar APU sisteme ekran kartı taktım fakat eskisinden daha düşük FPS alıyorum. İşlemci ve ekran kartı uyumuna baktım YouTube videoları izledim gayet iyi FPS alıyordu fakat bende durum öyle değil.
Ekran kartı - NVIDIA GTX 1650 Ventus XS.
Anakart - Gigabyte B450M S2H.
İşlemci - Ryzen 3 3200G.

Son düzenleyen: Moderatör:
APU sistemler hakkında çok fazla bir bilgim yok ancak NVIDIA denetim masasının içinde dahili ekran kartı da bulunduran laptoplar gibi olduğunu düşünerekten NVIDIA denetim masasından ekran kartını ayarlarını yaptınız mı diye soraraktan başlamak istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Bu mesajım hatalı bir mesaj galiba, dikkate almayın lütfen. Az bilgiyle çok konuşmamak gerekiyormuş. Üzgünüm :(

Son düzenleme:
Arkadaşlar APU sisteme ekran kartı taktım fakat eskisinden daha düşük FPS alıyorum. İşlemci ve ekran kartı uyumuna baktım YouTube videoları izledim gayet iyi FPS alıyordu fakat bende durum öyle değil.
Ekran kartı - NVIDIA GTX 1650 Ventus XS.
Anakart - Gigabyte B450M S2H.
İşlemci - Ryzen 3 3200G.

Ben bir tık HDMI kabloyu anakarta takmanızdan şüphelendim ama...

Ben bir tık HDMI kabloyu anakarta takmanızdan şüphelendim ama...
hayır ekran kartına bağlı display port ile asus tuf monitör

Mönitör kablosunu anakarttan söküp ekran kartına taktınız değil mi? Ayrıca AMD ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp, NVIDIA sürücülerini kurdunuz mu?
amd sürücüleri kaldırmadım direkt olarak format attım pcye . formattan sonra nvidia sürücüleri indirdim

@anilunver33 sürücü versiyonu sebebiyle de performans problemleri olabiliyor. Bir kaç sürüm önceki WHQL sürücüler ile denediniz mi?
hayır

@anilunver33 sürücü versiyonu sebebiyle de performans problemleri olabiliyor. Bir kaç sürüm önceki WHQL sürücüler ile denediniz m bir sitede WHQL sürücüleri

@anilunver33 sürücü versiyonu sebebiyle de performans problemleri olabiliyor. Bir kaç sürüm önceki WHQL sürücüler ile denediniz mi?
eski nvidia sürücülerini kaldırıp WHQL olanları mi indirmem gerekiyor

Hangi GPU'yu kullanacağını ayarlamanız gerekiyor. Ancak bunun nasıl yapıldığını ben bilmiyorum YouTube'a yazarsanız çıkar :D
gpu ayarlı ekran kartını kullanıyor

Son düzenleme:
@anilunver33 alttaki linkte bulunan "Search" butonuna basarak (Eğer sizde linki tıklayınca kart ayarları doğru değilse GTX 1650'ye göre ayarlayabilirsiniz) çıkan sürücülerden GameReady olanlardan, kurulu sürücüyü DDU ile kaldırdıktan sonra deneyebilirsiniz;

Geri
Yukarı