R3 3300X ve RX 5500XT kullanım birbirlerine çok yakın

Linwell

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Afterburner kurdum daha sonra GPU ve CPU kullanımlarına bakarken fark ettim. Valorant oynarken CPU %50-%60 GPU %39-%61 civarlarında geziniyor bu bir darboğaz mıdır?
En yüksek ayarlarda 1440x900 çözünürlüğünde oynuyorum.
Bilgisayar özelliklerim;
Ryzen 3 3300X.
MSI B450M-A PRO Max.
MSI RX 5500 XT Mech 4 GB.
8 GB 3000MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar MSI Afterburner kurdum daha sonra GPU ve CPU kullanımlarına bakarken fark ettim. Valorant oynarken CPU %50-%60 GPU %39-%61 civarlarında geziniyor bu bir darboğaz mıdır?
En yüksek ayarlarda 1440x900 çözünürlüğünde oynuyorum.
Bilgisayar özelliklerim;
Ryzen 3 3300X.
MSI B450M-A PRO Max.
MSI RX 5500 XT Mech 4 GB.
8 GB 3000MHz RAM.
Çözünürlüğü de düşürmüşsün, ekran kartının az kullanılması çok doğal; bu oyun grafik veya detaylı dokular daha az içerip (ki zaten genel FPS oyunlarının özelliğidir) ekran kartından ziyade işlemciye yük bindiriyor.

Normal yani.

Çözünürlüğü de düşürmüşsün, ekran kartının az kullanılması çok doğal; bu oyun grafik veya detaylı dokular daha az içerip (ki zaten genel FPS oyunlarının özelliğidir) ekran kartından ziyade işlemciye yük bindiriyor.

Normal yani.

Tomb Raider girdiğim zamanda aynı şekil GPU ve CPU kullanımı birbirlerine çok yakın %99 GPU kullanımı sadece FurMark testinde gördüm onun harici herhangi bir oyunda %99 GPU kullanımı görmedim donanımsal bir sorun olabilir mi?

Geri
Yukarı