R3 4300GE sistem ekran kartı önerisi

Mb32Tech

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Saphirre RX6700
Patriot Viper 16GB RAM 8X2
Biostar B550MH
240GB SSD
1TB HDD
Meslek
Öğrenci
Sistemim:
Ryzen 3 4300GE.
B 550 anakart.
8x2 RAM 16 GB.

Sistemim APU şu an Valorant 120-150 FPS CS:GO 110-150 FPS Rainbow 6 Siege 60-80 FPS oynatıyor ancak bir ekran kartı alsam değişir mi ya da ne kadar değişir onu öğrenmek istiyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

Not: Dahili ekran kartımın hızı 1700MHz GTX 1050 ve 1650 gibi kartlardan daha yüksek acaba onlar daha iyi mi performans verir eğer öyleyse ekran kartını iyi yapan şey ne?

Sayılara takılma oyun motoru çok etkiliyor. 1650 daha iyi olur tabii de almışken en azından 1650 Super al derim. Ancak şu sıralar madencilikten ötürü çok pahalı.

Benim de merak ettiğim şu ü düşük FPS'in nedeni ne genel olarak işlemcim özelliklerini karşılıyor sıkıntı ekran kartındaysa almak mantıklı mesela sıkıntı farklı bir şey ise 10 20 FPS için ekran kartı almak saçma bence o oyunlardaki FPS sıkıntısı ekran ksrtı yüzünden mi?

Benim de merak ettiğim şu ü düşük FPS'in nedeni ne genel olarak işlemcim özelliklerini karşılıyor sıkıntı ekran kartındaysa almak mantıklı mesela sıkıntı farklı bir şey ise 10 20 FPS için ekran kartı almak saçma bence o oyunlardaki FPS sıkıntısı ekran ksrtı yüzünden mi?
Gereksinimler %100 doğru sonuç vermez ki. Orada yazılana bakma pratikte ne kadar FPS verdiğine bak. O oyunlar yüksek sistem istiyor. Sendeki APU o kadar güçlü değil. Bende de 3200G var ve durumum aynı. CS:GO, Dota falan FPS uçsa da RDR2'yi zor oynuyorum.

Gereksinimler %100 doğru sonuç vermez ki. Orada yazılana bakma pratikte ne kadar FPS verdiğine bak. O oyunlar yüksek sistem istiyor. Sendeki APU o kadar güçlü değil. Bende de 3200G var ve durumum aynı. CS:GO, DotA falan FPS uçsa da RDR2'yi zor oynuyorum.

He sağ ol o zaman bir bilene danışmak lazım peki 1650 Super'de darboğaz gibi bir durum olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı