R3 4300GE sistem yeniden başlatmadan açılmıyor

mchthrkn

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar yeni sistem topladım. Bilgisayarı normal açma tuşundan açtığımda açılıyor; fanlar çalışıyor ışıkları yanıyor, işlemci fanı dönüyor ama görüntü vermiyor, klavye ve fare ışıkları yanmıyor. Açma tuşunun yanındaki reset tuşuna basınca güzelce açılıyor. Bir de dikkatimi çekti, az önce görev yöneticisinde çalışma saati dört saate yakın gösteriyor halbuki iki üç dakika önce açtım bilgisayarı, bir önceki kapatmama tekabül ediyor sanırım. Normal şekilde Windows'dan kapattığımda kapanıyor, hiçbir ışık yanmıyor. Yeşil ok normal açtığım tuş mavi ok reset tuşu.

Sistemim:
  • Anakart: MSI B450M-A Pro Max
  • İşlemci: Ryzen 3 4300GE
  • Güç Kaynağı: High Power Eco Bronze 600W
  • Bellek: Apacer Panther Black Gold 2x8GB 3200Mhz
  • Kasa: Dark Diamond Pro
  • Depolama: Crucial P5 500GB

WhatsApp Image 2021-08-15 at 21.30.53.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-15 at 21.24.49.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
PC`yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Anakarta BIOS güncellemesi yapılmış. Bazen resetlemek gerekiyor.

PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Anakarta BIOS güncellemesi yapılmış. Bazen resetlemek gerekiyor.

Şimdi bunu yapsak bir sıkıntı olur mu? Forumda BIOS pili sök takı sonrası bilgisayarı açılmayanlar olmuş da. Bir de evet BIOS güncellemesi yapıldı Inventus'ta. İşlemciyi görmüyordu anakart kargo ile gitti geldi. BIOS pili sök tak sonrası yine işlemciyi görmeme olur mu?

Şimdi bunu yapsak bir sıkıntı olur mu? Forumda BIOS pili sök takı sonrası bilgisayarı açılmayanlar olmuş da. Bir de evet BIOS güncellemesi yapıldı Inventus'ta. İşlemciyi görmüyordu anakart kargo ile gitti geldi. BIOS pili sök tak sonrası yine işlemciyi görmeme olur mu?
Hayır hocam. Öyle bir durum olmaz. Resetleme BIOS sürümünü değiştirmez. Sadece ayarları sıfırlar. Yapabilirsiniz.

@Yener K. Teşekkür ederim :).
PC`yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Anakarta BIOS güncellemesi yapılmış. Bazen resetlemek gerekiyor.
Bu şekilde çözüldü, şimdilik bir sıkıntı yok :).
@Yener K. Hocam çözüldü demiştim ama maalesef az önce bilgisayarı açtım aynı durumu yine yaşadım. Her seferinde pil mi sökeceğiz bu nasıl iş? Anakartı aldığım yere ulaşmaya çalışacağım. Bir bilgisayar toplayayım dedim burnumdan geldi arkadaş :(.

Son düzenleme:
RAM`lerde XMP açık mı? Açıksa kapatıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı