R5 1400 3.8 GHz OC Benchmark Sonuçları

3.8 GHz'ye 1.4170 CPU voltajında karar kıldım. Prime 95 ile 50 dakika test sonrasında maksimum 76 derece oldu. Tek sorunum oyunda anlık sıcaklık değişimi. GTA 5'te normal oynarken 69-70-71-72 derece dolaylarında ama kaza sırasında veya aksiyon içindeyken saliselik 77-80 derece olup tekrar eski değere dönüyor. Belki de normaldir.

CPU Z BENCHMARK:
ghjhgjgdfjgfdjdgjg.jpg

CINEBENCH R15:
ghjghj.jpg

GEEKBENCH 4:
gfhdgfh.jpg

FRITZ CHESS BENCHMARK:
gfhhgf.jpg

AIDA 64 EXTREME STRESS TEST:
öbnmönmbö.jpg

NOT: Oyunlarda ortalama olarak 65-70 derece ve boşta 45-50 arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.40 GHZ'de Xeon W3680 ile Resmen solluyorum seni. :)
Tebrik ederim. 6 çekirdek 12 izlek ve sunucu işlemcisi ile üstüne birde OC yapıp sollaman oldukça normal. Ben bu testi aynı fiyat aralığındaki ve denk işlemciler için paylaştım. Yoksa amacım Xeon gibi işlemciler ile karşılaştırmak değil.

Tebrik ederim. 6 çekirdek 12 izlek ve sunucu işlemcisi ile üstüne birde OC yapıp sollaman oldukça normal. Ben bu testi aynı fiyat aralığındaki ve denk işlemciler için paylaştım. Yoksa amacım Xeon gibi işlemciler ile karşılaştırmak değil.

Kıyaslamaktan değil de; işlemciyi 150 TL'ye satın almıştım. Aradaki fiyat farkını düşününce.... :)

Anlık sıcaklık değişimi normal midir ? Sırf bu yüzden OC'suz kullanıyorum.

Anlık sıcak değişimi normal çünkü voltaj çok yüksek. 3.8 için 1.35V yukarısı performans/ısı farkına değmez, 3.7 tercih edilip daha düşük voltajda kullanılmalıdır.

Anlık sıcak değişimi normal çünkü voltaj çok yüksek. 3.8 için 1.35V yukarısı performans/ısı farkına değmez, 3.7 tercih edilip daha düşük voltajda kullanılmalıdır.
3.7 için uygun voltaj bulup kullanmaya devam etsem yine anlık artış olur mu ? Hiç yapmayıp stock kullansam OC'a göre en fazla kaç FPS fark yaratır ? ( Maksimum 3-4 FPS sanırım.) İncelemenizdeki 3.6 R5 1400 için voltaj ne kadar verdiniz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı