R5 1400 sisteme görüntü gelmiyor

Mustafaktk

Femtopat
Yaklaşık 4 yıldır kullandığım bilgisayarımda ikinci kez yaşadığım bir problem bu. Düşük çözünürlüklü (Ekran yaklaşık olarak dörtte bir küçülüyor ve belli bir kısmı gözüküyor.) MSI ekranından sonra ekrana görüntü gelmiyor fakat arkada Windows çalışıyor. Windows SSD'de bulunduğu için bilgisayarı açarken SSD'yi tak çıkar yaparak mavi ekran verdirtiyorum ve güvenli modda başlatıyorum. Güvenli modda sorun yok, çalışıyor. Bazen şans eseri açıldığı da oluyordu fakat 2-3 dakika sonra yine ekran gidiyor ve gelmiyordu. Bu problemi ilk yaşadığımda o dönemin son Windows güncellemesinden kaynaklı olduğunu söyledirler. Ben de bilgisayarı formatladım ve düzeldi. Bu sorunda ise bilgisayarı formatlamama rağmen değişen bir şey yok. Yalnızca ilk formattan sonra bilgisayar düzgün bir şekilde açıldı fakat bilgisayarı tekrar başlattığımda yine aynı sorunu yaşadım. İşlemcim Ryzen 5 1400, anakartım MSI B350M PRO, ekran kartım ASUS 1050 Ti Expedition. İnternette ne kadar araştırsam da bulamadım. Ekran kartı kısa devre yapıyor olabilir mi? Çünkü bazen bütün fanlar çalışıyorken ekran kartınınki çalışmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Pek teknik bilgim yok o yüzden sade anlatın lütfen. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı