R5 1500X-GTX 1060 Sistemde mavi ekran hatası

Daha fazla  
Herkese selam. Bilgisayarı bazen ilk açtığım sıralar bazen de birkaç saat sonra mavi ekran hatası alıyorum. Buradaki bir konuyu inceleyip minidump dosyalarını kurcaladım. Technopat'ın YT kanalındaki videoyu izleyerek memtes ile RAM'leri teste soktum 8 saat falan sürdü. Bilgileri aşağıya bırakacağım yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
PC:
İşlemci AMD Ryzen 5 1500X.
Anakart MSI B350M Pro-VDH
Ekran kartı MSI Aero ITX GeForce GTX 1060.
PSU Corsair VS450 450W 80+
RAM Corsair Vengeance 2x16 GB CL16 3200 MHz.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 23.45.09.jpeg

WhatsApp Image 2022-10-04 at 01.33.28 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-10-04 at 01.33.28.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Vanguard'i silin ek olarak DDU ile ekran karti surucusunu kaldirin. Xbox 360 kontrolcusu sorun cikartmis onun surucusunu guncelleyelim.

Son düzenleme:
Vanguard'i silin ek olarak DDU ile ekran karti surucusunu kaldirin. Xbox 360 kontrolcusu sorun cikartmis onun surucusunu guncelleyelim.
Şöyle ki sabah bilgisayara format attım. Şuan boş bilgisayar herhangi bir sürücü yok. Güncel sürücüleri yükleyip normal kullanıma devam ettiğim zaman aynı sorunu yaşama olasılığım var mı?

Şöyle ki sabah bilgisayara format attım. Şuan boş bilgisayar herhangi bir sürücü yok. Güncel sürücüleri yükleyip normal kullanıma devam ettiğim zaman aynı sorunu yaşama olasılığım var mı?
Bunun icin oran vermem imkansiz. Vanguard kernel seviyesinde calistigi icin her olasilikta verebilir mesela. Digerleri surucu guncelleme ile gecebilecek seyler.

Bunun icin oran vermem imkansiz. Vanguard kernel seviyesinde calistigi icin her olasilikta verebilir mesela. Digerleri surucu guncelleme ile gecebilecek seyler.
Anladım hocam. Ram kaynaklıdır sandım ramleri teste soktum, testlerden bir şey çıkmadı. Bıraktığım resimlerde "Could not start CPU 6" hatasını görünce sorun işlemci kaynaklı zannettim.

@Umut Nas Hocam merhaba. Format attıktan sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum bilgisayar kendi kendine kapanıyor. Bazen sadece oyun oynarken oyunlar kapanıyor, bazen de komple bilgisayar kapanıyor. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleme:
Dump paylaşın hocam bakayım hemen.
Ek olarak olay görüntüleyici de lazım 😅

Dump paylaşın hocam bakayım hemen.
Ek olarak olay görüntüleyici de lazım 😅
1 numaralı yerden istenileni seçin diyor rehberde hangilerini seçip ileteyim size?

Yeni konular

Geri
Yukarı