R5 1500X Sistem İçin Yapılması Gerekenler

yorkashton

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta yeni bilgisayarımı kurdum, performansı hakkında bilgi verip detaylı hassas ayarları yapmak istiyorum tecrübelerden faydalanılarak.

Anakart: Asus Rog strix B350F Gaming
İslemci: Ryzen5 1500x
Ekran kartı: Nvidia GTX 980Ti
RAM: 2x8GB Crucial ballistick sport beyaz 2666 MHz
PSU: Corsair VS650 80+
SSD: Samsung Evo 960 NVME 250GB
HDD: Western Digital blue 1TB 7200 RPM 64cache
Monitor: Dell S2417dg 24 inch 1MS Gsync 2K
Kasa: Powerboost 1009
Windows 10 pro 64bit son güncellemeler yüklü.
Xbox One X controller

7800 lira toplam maliyeti.

Sistemi yeni yeni deniyorum s uan overclock yapma gereği duymadım. İslemciyi 3900MHz'e cıkardım geri aldım.
Yorum olarak beklediğim: RAM frekansı neden 3000 değil, neden 980Ti değil de 1060*1070 değil veya 1500x yerine 1600x onermek gibi seyler yerine bu sistemle neler yapılabilir ve hangi Windows surumuyle devam etmek gerekir? Merak ettiklerim bunlar.

Test etme fırsatım olmadı pek. Butun oyunları 2K ultra ayarlarda deniyorum.
GTA 5 2K performansı 140 FPS'leri görüyor. Ortalama 100 civarı.
Sogutma olarak Ryzen 5'in kendi içinden çıkan soğutucusunu kullanıyorum.
Sistem aşırı sessiz çalışıyordu, ta ki WD HDD takıncaya kadar. Ufak bi uğultu eklendi sisteme.

Bu Windows sürümüyle devam edin ve geldikçe güncellemeleri yapın. BIOS güncelleyebilirsiniz. Driver Booster ve benzeri programları kesinlikle kullanmayın. Ekran kartı sürücüsünü kendi sitesinden güncelleyin.

980Ti neden seçtin diyen çıkan olmayacaktır herhalde [emoji41] Genel olarak dengeli bir sistem, işinizi görüyorsa gerisi boş hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı