R5 1600 AF 3.50 GHz sabit ve sıcaklık değerleri yüksek

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar 1600 AF işlemcisinin temel hızı 3.20 GHz. Ama sistemin hızı sanki 3.50 GHz'ye sabitmiş gibi. Herhangi bir OC falan yapmadım. Biliyorum yüksek hızda olması daha iyi ama halihazırda bir sıcaklık sorunum var. Bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce ne olabilir?

Ekran Görüntüsü (21).png

Son düzenleyen: Moderatör:
82 derece imkansız bir rakam, kesinlikle sorun var.
Soğutucu düzgün takılmamış veya termal macun düzgün sürülmemiş olabilir. Kasanın hava akışı kötü olabilir. Sizin işlemcinizle niye karşılaştırıyorsunuz anlamıyorum. Benim işlemcim boşta 38 derece sizin işlemci 55 derece yüksek desem doğru olur mu?
Not: Ryzen 5 1600(14nm) kullanıyorum.

Soğutucu düzgün takılmamış veya termal macun düzgün sürülmemiş olabilir. Kasanın hava akışı kötü olabilir. Sizin işlemcinizle niye karşılaştırıyorsunuz anlamıyorum. Benim işlemcim boşta 38 derece sizin işlemci 55 derece yüksek desem doğru olur mu?

Kesinlikle arkadaşı yetkililere rapor ettim insanlara yanlış bilgi verme hakkı yok.

Oturduğum kentte havanın 38 derece olmasını da baz alın lütfen.

Hocam kasamda 4 fan var ama hava alabileceği yer çok küçük. Ve bilgisayar masasının altında bulunuyor şu an. Küçük bir alanda hava akımı yapabileceği yer yok gibi bir şey.

Kesinlikle arkadaşı yetkililere rapor ettim insanlara yanlış bilgi verme hakkı yok.
Peki ya sizin dediğiniz bilgi yanlışsa ne olacak? Siz adınız kadar emin misiniz hava dolaşımından dolayı olduğuna?
Hocam kasamda 4 fan var ama hava alabileceği yer çok küçük. Ve bilgisayar masasının altında bulunuyor şu an. Küçük bir alanda hava akımı yapabileceği yer yok gibi bir şey.
En başta söyleseydiniz ben birazdan ban yiyecek olmazdım.

Peki ya sizin dediğiniz bilgi yanlışsa ne olacak? Siz adınız kadar emin misiniz hava dolaşımından dolayı olduğuna?

Ben emin olduğumu dile getirsem sizin gibi direk soğutucuya bozuk damgası vururum arkadaşa birden fazla tavsiyede bulundum."Ya kardeşim işlemcin kesinlikle bozuk senin" diyen ben değilim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı