R5 1600 AF için hangi RX 550'yi almalıyım?

Bütçe
700

ayberkyurttas

Decapat
Merhaba, öncelikle biliyorum kimse RX 550'yi tavsiye etmiyor fakat sene sonuna kadar hem Online derslerime girebileceğim hem de arada GTA 5 oynamak için almak istiyorum. Kendi ekran kartım AMD 6570 1 GB artık ömrünü doldurdu.
İşlemcim R5 1600 AF, PSU ise FSP Hydro 500W merak edenler için.
Bulunduğum bölgede ne yazık ki ikinci elden bir ürün de bulamadım. Ekran kartını acilen almam gerek çünkü derslere telefondan giriyorum yoksa bekleyip 2. el kovalayacaktım.
Soru açık RX550'nin 2 GB modelini alacağım hangi markayı tercih etmeliyim?
Bu beni üzer mi?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle biliyorum kimse RX 550'yi tavsiye etmiyor fakat sene sonuna kadar hem Online derslerime girebileceğim hem de arada GTA 5 oynamak için almak istiyorum. Kendi ekran kartım AMD 6570 1 GB artık ömrünü doldurdu.
İşlemcim R5 1600 AF, PSU ise FSP Hydro 500W merak edenler için.
Bulunduğum bölgede ne yazık ki ikinci elden bir ürün de bulamadım. Ekran kartını acilen almam gerek çünkü derslere telefondan giriyorum yoksa bekleyip 2. el kovalayacaktım.
Soru açık RX550'nin 2 GB modelini alacağım hangi markayı tercih etmeliyim?
Bu beni üzer mi?
Şimdiden teşekkürler.
GTA 5'te VRAM darboğazı yapabilir 2 GB olan model 4 gb olanı alsanız daha iyi olur. Fakat kesin bir yorum yapmıyorum.

GTA 5'te VRAM darboğazı yapabilir 2 GB olan model 4 GB olanı alsanız daha iyi olur. Fakat kesin bir yorum yapmıyorum.

Çok yüksek ayar takıntım yok 4 GB alacak bütçeye de sahip değilim şu an maalesef.
Üzmez hocam. RX 550 için 4 GB RAM fazla önemli değil. İsterseniz buna bakabilirsiniz. Fakat şart değil.

RX 550 ile ilgili bazı konuları okudum bazıları bu kartın 4 GB işleyecek kadar güçlü olmadığını gereksiz olduğunu söylüyor benim de 4 GB kadar bütçem yok öneriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı