R5 1600 AF işlemcinin 1.39v çalışması anakrata zarar verir mi?

Yilmaz.Kucuker

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar bugün elime ulaşan anakarttim ile OC yapmak istiyorum işlemcime anakart modelim B450 SH2 Gigabyte modeli bir anakart bugün çokça uğraşım sonucunda 3.8GHz hıza 1.29v da 3.9GHz hıza ise 1.39v da kavuştum acaba 1.39v anakartta zarar verir mi? Yoksa 3.8GHz olarak mi kullanmaliyim? Bir de 3000MHz / 8x2 Dual RAM'e sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey bende de var sırf 0.1GHz için 0.1v arttırma. 1.29v 3.8GHz olarak kullan uzun kullanım için de iyi olmaz.

Sana da takoz 1600 AF denk gelmiş 3.8GHz ile yaşamaya devam et en mantıklısı bu. Ben 1.3250v 3.8 olarak kullanıyorum örnek olarak.

Sorma ya bilsem anakart ile soğutucu almazdım darboğaz yüzünden aldım belki bir nebzede rahatlar die oda olmadı.

Bence darboğaz yapmıyordur problem yaşadığın bir oyun varsa o oyun problemlidir optimizasyonu kötü olan oyunlarda darboğaz oyunun sorunu yani senden kaynaklı değildir.
Hangi oyunlarda darboğaz var?

Assassin's Creed oddys ve Bannerlord önce NFS Heat'te bile yapıyordu sonradan düzeldi bir de bu bendeki ekran kartı 1950MHz olan model genel modeller 1825/1850mhz ondan olabilir mi?

Sorma ya bilsem anakart ile soğutucu almazdım darboğaz yüzünden aldım belki bir nebzede rahatlar die o da olmadı.

Açıkçası darboğaz yaptığını sanmıyorum sadece grafik ayarlarını biraz yükseltmek gerekiyordur çünkü darboğaza giremez. 1600 AF 2060'ı zar zor besleyebiliyor 1080p olarak 1650'de tıkanmaz.

Açıkçası darboğaz yaptığını sanmıyorum sadece grafik ayarlarını biraz yükseltmek gerekiyordur çünkü darboğaza giremez. 1600 AF 2060'ı zar zor besleyebiliyor 1080p olarak 1650'de tıkanmaz.

Bende öyle düşünüp bir ton para verdim süper 1650 ekran kartına oda ayarları degismeme rağmen drop yemekten kacamiyorum RX570 kartımda stabil çok daha FPS olarak fazla oyun performansı alıyorum.

Assassin's Creed oddys ve Bannerlord önce NFS Heat'te bile yapıyordu sonradan düzeldi bir de bu bendeki ekran kartı 1950MHz olan model genel modeller 1825/1850mhz ondan olabilir mi?

AC serisi komple optimizasyon sorunlu şehirlerde FPS düşmesi kaçınılmaz şehrin olmadığı yerlerde darboğaz yoktur yani bu tip şeyler tamamen oyunun bozukluğuyla alakalı benim sistemim seninkiyle aynı neredeyse bende de AC Origins AC oddysey şehirlerde darboğaz yapıyor GPU kullanımı %50'lerde geziyor ek olarak God of War PC versiyonunda da optimizasyon sorunu var dünya yılanının olduğu yerdeki denizde FPS 40a düşüyor GPU kullanımı %50'lerde geziyor ama oyunun diğer yerlerinde 80 90 FPS veriyor oyunların problemi yani.

AC serisi komple optimizasyon sorunlu şehirlerde FPS düşmesi kaçınılmaz şehrin olmadığı yerlerde darboğaz yoktur yani bu tip şeyler tamamen oyunun bozukluğuyla alakalı benim sistemim seninkiyle aynı neredeyse bende de AC Origins AC oddysey şehirlerde darboğaz yapıyor GPU kullanımı %50'lerde geziyor ek olarak God of War PC versiyonunda da optimizasyon sorunu var dünya yılanının olduğu yerdeki denizde FPS 40a düşüyor GPU kullanımı %50'lerde geziyor ama oyunun diğer yerlerinde 80 90 FPS veriyor oyunların problemi yani.

Dediğiniz gibi olabilir çünkü RX570 ile 50 FPS alırken bununla 20/40 FPS alıyorum + droplar.
1600 AF ile 1650 Super darboğaz yapmaz. Ayarları arttırmayı deneyin. Oyun kaynaklı bir problem de olabilir.

İnan Ultra'ya çekiyorum FPS farkı bile olmuyor hocam.

Bende öyle düşünüp bir ton para verdim süper 1650 ekran kartına oda ayarları degismeme rağmen drop yemekten kacamiyorum RX570 kartımda stabil çok daha FPS olarak fazla oyun performansı alıyorum.

Neden RX570'ten 1650 Super'e geçtiniz ki zaten neredeyse aynı FPS değerlerini veriyorlar genel olarak.

Ayrıca DDU ile eski sürücüyü temizleyip yeni güncel sürücüyü kurdunuz mu?

Geri
Yukarı