R5 1600 AF - RX 5500 XT sistem düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Saruhan Baş

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
XGP GAMMIX D30 8+8 16GB
Ekran kartı
RX 5500XT 8GB
Anakart
Asus Prime B450M-K II
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Merhaba, FPS'im gereğinden az ve bu can sıkıcı bir durum internetten test videolarını benimle aynı hazır sistemlerin videolarını izlediğim zaman benden daha fazla FPS aldıklarını görüyorum bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?

Ekran kartı: RX 5500 XT 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 16 GB Dual channel XPG 3200MHz RAM.

Merhaba, FPS'im gereğinden az ve bu can sıkıcı bir durum internetten test videolarını benimle aynı hazır sistemlerin videolarını izlediğim zaman benden daha fazla FPS aldıklarını görüyorum bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?

OC yapmış olma ihtimalleri?

Sizin aldığınız performans nedir? Hangi videolarla karşılaştırıyorsunuz?

Oynadığınız oyun ve ayarları neler?

Sizin aldığınız performans nedir? Hangi videolarla karşılaştırıyorsunuz?

Oynadığınız oyun ve ayarları neler?

Bunlar oyunlar ve oynadığım ayarları;
Valorant tüm ayarlar düşük görüntü 120-140FPS
PUBG Medium 60-65FPS
GTA V Ultra 60-70 FPS
Bunlarda karşılaştırma yaptığım videolar;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Evet ondan bahsediyorum. 3200 MHz çıkanlar olmuş ama denesek bir sonuç çıkar mı emin degilim.

Bilgisayarın genel olarak performans ayarlarını yaptınız mı? Örnek olarak AMD ayarları vb.

Ya evet internetten AMD ayarları izleyerek yaptım ama pek bir sonuç alamadım gibi FPS hala aynı düzeyde bazıları ekran kartı %100 gücünü kullanmıyor diye böyle oluyor vs. Gibi şeyler söyledi
böyle bir video gördüm acaba işe yarar mı yararlı olur mu ya da zararı mı olur bir inceler misin sana zahmet

Bunlar oyunlar ve oynadığım ayarları;
Valorant tüm ayarlar düşük görüntü 120-140FPS
PUBG Medium 60-65FPS
GTA V Ultra 60-70 FPS
Bunlarda karşılaştırma yaptığım videolar;

Yaptığınız karşılaştırma şekli yanlış. Çünkü izlediğiniz videolarla sizin sahip olduğunuz sistem farklı.

Karşılaştırmanızı şu video ile yapabilir misiniz :?

Yeni konular

Geri
Yukarı