R5 1600 AF sabit 3.6g Hz yapma

Mustafa773

Hectopat
RAM
Crucial Ballistix 2x8 3200MHz CL 16
Ekran kartı
INNO3D Gtx 1650 Super
Anakart
BIOSTAR B450MH 3200MHz oc
İşlemci
R5 1600 AF
Arkadaşlar oyun oynarken maksimum işlemcim 3.4GHz görüyor, normalde işlemci Turbo 3.6GHz, cbp ayarı açık, BIOS'tan CPU Ratio'yu Oto'dan manuel yapsam tüm çekirdekleri 3.6 yapsam sabit 3.6GHz de çalışır mı? Sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklara göre hareket edilmeli, gerçi seninki OC değil Turbo frekansa sabitlemek. Voltajı da sabitlersen yapabilirsin.

İşin garibi işlemcinin kendi Boost frekansına çıkmaması, güç planından AMD yüksek performansı seçer misin?

Sıcaklıklara göre hareket edilmeli, gerçi seninki OC değil Turbo frekansa sabitlemek. Voltajı da sabitlersen yapabilirsin.
Evet hocam oc değil sadece turbo frekansa sabitlemek istiyorum biliyorsunuz yaza zaten r5 3600 geçicem zaten bir zararı olurmu? Cpu ratio'yu 3.6 yapsam oluyormu hocam sabit 3.6?

Evet hocam OC değil sadece Turbo frekansa sabitlemek istiyorum biliyorsunuz yaza zaten R5 3600 geçeceğim zaten bir zararı olur mu? CPU Ratio'yu 3.6 yapsam oluyor mu hocam sabit 3.6?

Olur yapabilirsin sorun olmaz, ama ben sıcaklıklara taktım. İşlemcinin kendi kendine çıkması lazımdı o frekanslara, güç planına bi' bakar mısın lütfen?

Olur yapabilirsin sorun olmaz, ama ben sıcaklıklara taktım. İşlemcinin kendi kendine çıkması lazımdı o frekanslara, güç planına bi' bakar mısın lütfen?
Hocam güç planı yüksek performansda idi şuan zaten şehir dışındayım yarın sabah evdeyim
Ve hocam sabit 3.6ghz'e sabitlicem zaman cpb'yi kapatıyımmı gerek varmı yoksa dursunmu ve başka kapatmamı istediğiniz ayar varmıdır ve voltajı düşürmeye başlarken düşürmeye kaç ile başlayım sistem voltaj ayarı otoda 1.3-1.4v civarları tüketiyor 1.2v deniyimmi hocam

Hocam güç planı yüksek performansta idi şu an zaten şehir dışındayım yarın sabah evdeyim.

Tamamdır o zaman yarın beni etiketlersen veya alıntılarsan yardım edebilirim. Kendi kendine 3.6GHz Boost yapmaması garip.

Ve hocam sabit 3.6GHz'e sabitlerek CPB'yi kapatayim mi gerek var mı yoksa dursun mu ve başka kapatmamı istediğiniz ayar var mıdır ve voltajı düşürmeye başlarken düşürmeye kaç ile başlayım sistem voltaj ayarı otoda 1.3 civarları tüketiyor 1.2v deneyeyim mi hocam?

CPB kapat zaten işe yaramaz sabitledikten sonra, onun harici kapatmana gerek olan bir ayar yok. 1.225V'den başlayabilirsin.

CPB kapat zaten işe yaramaz sabitledikten sonra, onun harici kapatmana gerek olan bir ayar yok. 1.225V'den başlayabilirsin.
Çok çok teşekkürler hocam yarın etiketlerim sizi konuya iyi geceler
Çok çok teşekkürler hocam yarın etiketlerim sizi konuya iyi geceler
Hocam 3.7Ghz veya 3.8GHz deneyelimmi? Sorun olurmu acaba başkaları stok fan ile 4Ghz yapıyor, yoksa 3.6Ghz'mi yapalım? testler için AIDA64-PRİME95-CPU Z-cinebench 23 kurdum hocam yeterlidir herhalde bu programlar, sabah konuyu açar sizide etiketlerim hocam yardımınıza çok ihtiyacım olucak.

Son düzenleme:
Geldim.

Şimdi, ilk önce dün bahsettiğim bu 3.4GHz'te takılma mevzunu çözelim. Güç planından yüksek performansı seçmişsin, sıcaklıklar da serin sanırım. Peki hangi oyunda 3.4GHz geçmiyordu?

Geri
Yukarı