R5 1600 AF sistem için yükseltme önerisi

Bütçe
7500-8000

Akın Bağbaşı

Centipat
Arkadaşlar elimde bir bilgisayar var.
R5 1600 AF işlemci.
RX580 ekran kartı.
16 GB RAM XPG Gammix.
SSD SanDisk Plus 240 GB.
ASRock B450M-HDV.

Toplam maliyetinin 7.5-8 olacak şekilde yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum. Hepsini bir anda alamayacağım için parçaları belirli aralıklarla alacağım. Bu sistemi nasıl geliştiririm? Hangi parçalarla değiştirmeliyim ve hangi sıra ile başlamalıyım?

Not: Ekran kartımdan şikayetçiyim, gerek ses olsun gerek FPS olsun. Yardımcı olursanız minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler.

Dostum bütçeme göre en ideal şekli bilsem buraya danışmazdım zaten. Bilgisi olanlardan öğrenmek için konu açtım.

Tamam anakartın zaten yükseltmelere uygun oldugu için ilk başta önerim Ekran kartıyla başlaman olacak: MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA işlemci olarak da: AMD RYZEN 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci | ITOPYA sana önerim bunlardır dostum buyur bak. Daha uygun fiyatlı yerler de bulabilirsin örneğin
Ek diye attım bu siteden.

Tamam anakartın zaten yükseltmelere uygun oldugu için ilk başta önerim ekran kartıyla başlaman olacak: MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA işlemci olarak da: AMD RYZEN 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci | ITOPYA sana önerim bunlardır dostum buyur bak. Daha uygun fiyatlı yerler de bulabilirsin örneğin
Ek diye attım bu siteden.

500 Watt'lık PSU'nun yeteceğine emin misin?

Geri
Yukarı