R5 1600 AF sistem toplama

Yusuf ÇALIK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Kendimce evde bildiklerim kadar PC toplamaya çalışıyorum.
Zihnimdeki sistem.
• Ryzen 5 1600 AF.
• Gigabyte B450M S2H.
https://www.hepsiburada.com/gigabyte-b450m-s2h-amd-b450-3600mhz-oc-ddr4-soket-am4-matx-anakart-p-HBV00000H3C7W?magaza=DEY ELEKTRONİK
• Corsair 2x8GB 3200MHz RGB CL16.
• Sapphire RX560.
• SanDisk 240GB SSD.
• Sharkoon 650W 80+ PSU.
• Sharkoon RGB LIT-100 kasa.
https://www.hepsiburada.com/sharkoon-rgb-lit-100-atx-midi-tower-kasa-p-HBV00000UDFIX?magaza=Aptek

Sizce uyumlu mudur, neler değiştirmem gerekli, hangilerinin yerine daha iyi performans verecek ürünler var çok bir bütçem yok bunun gibi olacak şekilde.
Parça olarak kasa-SSD-PSU elimde mevcut kalan parçalar olarak nasıl yapmalıyım?
Şimdiden teşekkürler. 🙏🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 560 burada daha uygun.
PSU olarak bunu alın.
Kasa olarak bunu alın.
SSD yerine bunu alın.

Yanlış bilgi
Anakartınızı giriş seviye alacaksanız MSI veya ASUS'a yönelmenizi tavsiye ederim çünkü listedeki S2H modeli ile işlemcinize overclock yapamayacaksınız ve R5 1600 AF'nin overclock potansiyeli çok yüksek. Ayrıca o ekran kartına o fiyatı vermeyin bence ikinci elden GTX 970 veya GTX 1060 3GB daha uygun fiyata alabilirsiniz ve bu ekran kartlarının performansı da yaklaşık olarak RX 560'ın iki katı.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 560 burada daha uygun.
PSU olarak bunu alın.
Kasa olarak bunu alın.
SSD yerine bunu alın.
En altta Kasa - Psu - Ssd mevcut yazmıştım ama linklerinide koydum mevcut olanların
Anakartınızı giriş seviye alacaksanız MSI veya ASUS'a yönelmenizi tavsiye ederim çünkü listedeki S2H modeli ile işlemcinize overclock yapamayacaksınız ve R5 1600 AF'nin overclock potansiyeli çok yüksek. Ayrıca o ekran kartına o fiyatı vermeyin bence ikinci elden GTX 970 veya GTX 1060 3GB daha uygun fiyata alabilirsiniz ve bu ekran kartlarının performansı da yaklaşık olarak RX 560'ın iki katı.
Anakart olarak Msi b450m a pro max modeli nasıl olur ?

Yeni konular

Geri
Yukarı