R5 1600 AF sistem uyumlu mu?

Bütçe
2500Tl

YasinBey33

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben şu an sistem topluyorum da.
Aldığım parçalar:
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
Gigabyte B450M S2H V2 anakart
XPG 8x2GB 3200 MHz RAM ( 2X değildi tek tek aldım yani 2tane oldu.)
Patriot Burst 480GB SATA 3 2,5 SSD.
Everest Rampage bumpy gamin kasa
Sharkoon SHP V2 650W 80 Plus PSU
Bir tek ekran kartım kaldı. Ekran kartı için maximum bütçe 2500TL o yüzden 1050 Ti düşünüyorum.
Biraz fazla soru sormuş olacağım kusura bakmayın lakin 1) bu sistemde darboğaz yaşanır mı? 2) parçalar arasında uyumsuzluk sorunu olur mu? 3) 1050 Ti olarak önerebileceğiniz bir kart ( yani marka olarak) ya da 2500TL veya altı önerebileceğiniz bir kart var mı?

1050 Ti parasını hak etmiyor. 1700-1900 TL civarlarında RX560'lar bulunuyor.
Ben 2 kartıda kullandım GTX 1050 Ti daha iyi fakat aralarındaki fiyata deymiyor bu FPS farkı.

1050 Ti parasını hak etmiyor. 1700-1900 TL civarlarında RX560'lar bulunuyor.
Ben 2 kartıda kullandım GTX 1050 Ti daha iyi fakat aralarındaki fiyata deymiyor bu FPS farkı.

RX 560 4 GB kartı ben araştırdım, donanım olarak bilemem ama FPS olarak 1050 Ti daha önde. Ve F/P açısından ekran kartında NVIDIA, işlemcide ise AMD üstün. Parasını hak etmiyor konusuna gelecek olursak GT730, GT 1030 gibi kartlarda hak etmiyor. Ekran kartı fiyatları çok arttı cidden. Önerileriniz için teşekkürler.

Uyumlu fakat daha verimli ve güvenli bir PSU alabilirsin. Korumaları olsun verimlilik olsun çok fazla eksi yönü var ve cidden eskidi.

80+Plus sertifikası var ve güvenilir bir marka daha ne? Eski üretim olduğunu bende biliyorum lakin ben aldım çoktan. Şimdi geri mi satayim? Rampage, Gametech ya da 150 250TL'lik PSU'lardan iyidir işte. Üslubum için kusura bakmayın da uyumluluk, darboğaz ve ekran kartı sorularını sordum ben. Ekran kartı dahilinde şu parça olmamış falan demeyin. Benim ek masraf etmem gerek çünkü. Parçaları toplamamış olsam tamam ama...
Hayır. %10 performans için %25 fazla para ödüyorsan F/P nerede kalıyor?

RX 560 2200TL. Palit 1050 Ti 2450TL. 250TL fark var lakin en az 5 FPS farkta var. Epey sitesinden ya da araştırarak bakabilirsiniz AMD mi daha iyi ekran kartında yoksa NVIDIA mı? Bunu tartışmaya gerek yok bence, fanboyluğa da gerek yok. İşlemci tarafında da AMD üstün. Ve bunlar benim görüşlerim.
Hayır. %10 performans için %25 fazla para ödüyorsan F/P nerede kalıyor?

Evet AMD kartlar NVIDIA'ya oranla daha çok F/P oluyor ben performans açısından NVIDIA üstün ve fazla fark yok aralarında demek istemiştim kusura bakmayın. Ama işlemci tarafında AMD daha çok güzel ve F/P ürünler üretiyor. Mesela epey sitesinden bakmıştım. i5 9400F ve Ryzen 5 1600 AF. Ryzen daha çok puan almış, daha çok özellikleri var 1100TL civarı Intel ise ondan performanssız görünmesine rağmen 1500TL civarı.

@YasinBey33 1050 Ti benim eski kullandığım karttı az çok ne olduğunu biliyorum bugüne kadar her markayı kullandım. Sıfır gitmekte ısrarcıysan 1050 Ti alabilirsin bu koşullarda ama fiyatlar düşerken 2450 TL'yi bu karta gömmek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Örnek;

80+Plus sertifikası var ve güvenilir bir marka daha ne? Eski üretim olduğunu bende biliyorum lakin ben aldım çoktan. Şimdi geri mi satayim? Rampage, Gametech'ya da 150 250TL'lik PSU'lardan iyidir işte. Üslubum için kusura bakmayın da uyumluluk, darboğaz ve ekran kartı sorularını sordum ben. Ekran kartı dahilinde şu parça olmamış falan demeyin. Benim ek masraf etmem gerek çünkü. Parçaları toplamamış olsam tamam ama...

RX 560 2200TL. Palit 1050 Ti 2450TL. 250TL fark var lakin en az 5 FPS farkta var. Epey sitesinden ya da araştırarak bakabilirsiniz AMD mi daha iyi ekran kartında yoksa NVIDIA mı? Bunu tartışmaya gerek yok bence, fanboyluğa da gerek yok. İşlemci tarafında da AMD üstün. Ve bunlar benim görüşlerim.

Evet AMD kartlar NVIDIA'ya oranla daha çok F/P oluyor ben performans açısından NVIDIA üstün ve fazla fark yok aralarında demek istemiştim kusura bakmayın. Ama işlemci tarafında AMD daha çok güzel ve F/P ürünler üretiyor. Mesela epey sitesinden bakmıştım. i5 9400F ve Ryzen 5 1600 AF. Ryzen daha çok puan almış, daha çok özellikleri var 1100TL civarı Intel ise ondan performanssız görünmesine rağmen 1500TL civarı.

Paşa gönlünüz bilir. Ben olanı söyledim ve aradığınız cevabı da ilk cümlemde verdim. Kolay gelsin. Tavsiyem ikinci elde daha güçlü kartlar aramak çünkü 1050 Ti'ın hakkı 2500 civarı değil.

@YasinBey33 1050 Ti benim eski kullandığım karttı az çok ne olduğunu biliyorum bugüne kadar her markayı kullandım. Sıfır gitmekte ısrarcıysan 1050 Ti alabilirsin bu koşullarda ama fiyatlar düşerken 2450 TL'yi bu karta gömmek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Örnek;

Peki fiyatlar ne zaman düşer? 0 olarak soruyorum. 2.ci ele pek güvenesim gelmiyor.
Paşa gönlünüz bilir. Ben olanı söyledim ve aradığınız cevabı da ilk cümlemde verdim. Kolay gelsin. Tavsiyem ikinci elde daha güçlü kartlar aramak çünkü 1050 Ti'ın hakkı 2500 civarı değil.

Görüşlerinizi dikkate alacağım bende 2500TL vermekten memnun değilim o karta ama o fiyatlarda en iyisi o ve 2.ci ele de pek güvenim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı