R5 1600 AF sistemde basit işlemler çok geç bitiyor

Sistem
  • Ryzen 5 1600 AF
  • GTX 1060 6 GB
  • 8+8 16 GB RAM
  • 1TB HDD
  • 120 GB SSD
1-2 hafta öncesine kadar sorun yoktu şimdi tarayıcı da YouTube videoları donuyor, 1080p izleyemiyorum. Dosyaların açılması uzun sürüyor indirmeler çok uzun sürüyor. 1.5GB güncellemeyi bile kaç dakikada indirdi. İnternet hızı da iyi (22-45 arası değişiyor upload ise 6-7 arası değişiyor). Birüs testi yaptım Kaspersky üzerinden tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. SSD de 6 GB boş yer var ondan olabilir mi? Aklıma başka bir şey gelmiyor. Oyunlarda FPS düşüşü vs. olmuyor, sadece normal kullanımda gecikme vs. oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet SSD'ye kurulu. Hocam bir de Windows 10 Pro kullanıyorum ne kadar yer kaplar? Çünkü SSD'ye kurulu çok bir şey yok.

İlk başta 30 GB gibi bir yer kaplar ama zamanla şişer. Yapacak bir şey yok. 120 GB SSD ile maalesef hiçbir şeyi SSD'ye kurma lüksünüz yok. İndirilenler, Update kalıntıları, önbellekler vb zamanla şişecektir.

Evet SSD'ye kurulu. Hocam bir de Windows 10 Pro kullanıyorum ne kadar yer kaplar? Çünkü SSD'ye kurulu çok bir şey yok.

Hocam az yer kalmış o yüzden nasıl oldu bu sisteme 120GB SSD düştü. Öneri olarak kısa süreli Free Cloud sistemlere koyabilirsiniz sonra SSD alınca çekersiniz.

Sistem
  • Ryzen 5 1600 AF
  • GTX 1060 6 GB
  • 8+8 16 GB RAM
  • 1TB HDD
  • 120 GB SSD
1-2 hafta öncesine kadar sorun yoktu şimdi tarayıcı da YouTube videoları donuyor, 1080p izleyemiyorum. Dosyaların açılması uzun sürüyor indirmeler çok uzun sürüyor. 1.5GB güncellemeyi bile kaç dakikada indirdi. İnternet hızı da iyi (22-45 arası değişiyor upload ise 6-7 arası değişiyor). Birüs testi yaptım Kaspersky üzerinden tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. SSD de 6 GB boş yer var ondan olabilir mi? Aklıma başka bir şey gelmiyor. Oyunlarda FPS düşüşü vs. olmuyor, sadece normal kullanımda gecikme vs. oluyor.

Video izlediğin kalite internet hızı ile alakalı ama PC açılması ya da dosya taşıma yükleme işlemleri SSD içinde yer olmadığı içindir çünkü disk doldukça yavaşlıyor SSD olsa dahi ve 6gb çok az doğal olarak gecikmeli açılabilir sistemin..

Video izlediğin kalite internet hızı ile alakalı ama PC açılması ya da dosya taşıma yükleme işlemleri SSD içinde yer olmadığı içindir çünkü disk doldukça yavaşlıyor SSD olsa dahi ve 6gb çok az doğal olarak gecikmeli açılabilir sistemin..
Hepsi SSD ile alakalı şu durumda.

Temizleyebilirsin SSD'Yİ. Gereksiz bir şey varsa önce onları sil ardından diske sağ tıklayıp özellikler kısmından diski temizle de. Sistem dosyalarını temizle butonuna basıp oradaki her şeyi seç. Çalıştır menüsünden temp, %temp% ve prefetch dosyalarına gir ve orada silebildiğin her şeyi sil bir miktar yer açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı