R5 1600 AF sistemde Forza Horizon 4 kasıyor

• Konuyu başlatan nacam
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 625
İşletim sistemi
Windows 10

nacam

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 gb cl 16 3000 mhz
SSD veya HDD modeli
Seaget hdd
Ekran kartı
rx 570 8 gb
İşlemci
r5 1500 af
Merhaba, ıyi günler sistemim R5 1600 AF RX 570 8 GB ve 8 GB RAM'li bir sistem. 1 hafta olacak Forza'ya başladım ama önerilen ayarlarda kullandigimda yani yüksek çok sayıda lag oluyor. FPS 90'larda seyrederken birden bir de 20'lere düşüyor en son düşük kalitede oynamaya başladım ama onda da lag sorunu oluyor. 2-3 dk bir. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, ıyi günler sistemim R5 1600 AF RX 570 8 GB ve 8 GB RAM'li bir sistem. 1 hafta olacak Forza'ya başladım ama önerilen ayarlarda kullandigimda yani yüksek çok sayıda lag oluyor. FPS 90'larda seyr ederken birden bir de 20'lere düşüyor en son düşük kalitede oynamaya başladım ama onda da lag sorunu oluyor. 2-3 dk bir. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
başka oyunlarda böyle bir sorun var mı ? çünkü forza çok ram isteyen bir oyun

Droplar tek kanal RAM kaynaklı yüksek ihtimal, sıcaklıklar normal değil mi?

Sicaklik kontrolu yapmadim simdi indiriyorum. Denedikden sonra yazacağım.

Sıcaklıklar normal gelirse sorun RAM ve depolama aygıtı problemi olabilir. SSD kullanmıyorsun sanırım, HDD de bir yarış oyunu için ilk tercihim olmazdı.

Arabalarla yüksek hizda giderken bir droplanma oluyorsa HDD kaynakli olabilir.

Evet yuksek hizlarda oluyor. Galiba SSD almam sart oldu.
Sıcaklıklar normal gelirse sorun RAM ve depolama aygıtı problemi olabilir. SSD kullanmıyorsun sanırım, HDD de bir yarış oyunu için ilk tercihim olmazdı.
Menyuda olan gorsel Low ayarlarda.Oyun ii goruntu ise high ayarlarda olan sicaklik falan.Evet ssd alamadim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 23
  • High.png
    High.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı