Çözüldü R5 1600 AF sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Cruella

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sağlık Teknisyeni
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
RX 570
Anakart
Gigabyte B450m S2H
İşlemci
R5 1600 AF
Merhaba. Son 2 gündür mavi ekran hatası alıyorum. Dosyalar ektedir. Değerli fikirlerinizi ve görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Çözüm
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, en son WHQL sürümü kurun.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayın ve sonuçları buraya atın. Ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Son olarak BIOS'unuzu F62 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayın ve sonuçları buraya atın. Ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

HD Tune Pro ile tüm disklere quick scan kapalı olacak şekilde error scan uygulayın ve sonuçları buraya atın. Ek olarak health sekmelerini paylaşın.

BIOS'u güncellemiştim. Sürücüyü güncelleyeceğim şimdi. Disk taramasını umarım bu gece yetiştirebilirim. Sorunun kaynağı nedir acaba dosyaları incelediğinizi varsayarak sormak istiyorum. :)

HD Tune Pro ile tüm disklere quick scan kapalı olacak şekilde error scan uygulayın ve sonuçları buraya atın. Ek olarak health sekmelerini paylaşın.

F63a versiyonunda idi BIOS sürümü. F62'ye güncelledim ve sürücüyü de 22.5.1 versiyonuna güncelledim.

Son düzenleme:
Net olarak bir şey söyleyemiyorum maalesef. Diskten şüphelendiğim için disk testi istedim.

Disk testi uzun sürecek galiba öyle ise bu yüzden yetiştiremeyeceğim. Sizinle kesinlikle paylaşacağım.
Merhaba tekrardan, testleri yaptım ektedir. :)

Dosya Ekleri

• Adsııııız.png
    Adsııııız.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 19
  • Adsız.png
    Adsız.png
    105,2 KB · Görüntüleme: 18
  • Adsız222.png
    Adsız222.png
    89,3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
870 Evo'da arıza gözükmekte. Yazılımsal bir çözümü maalesef yoktur. Diski bu şekilde kullanmak oldukça riskli. Önemli verilerinizi yedekleyip diski sistemden ayırın. Garantiniz varsa servise gönderin. Adata diskin Health sekmesini atmamışsınız bu arada. Ne olur ne olmaz ona da bakalım.

870 EVO'da arıza gözükmekte. Yazılımsal bir çözümü maalesef yoktur. Diski bu şekilde kullanmak oldukça riskli. Önemli verilerinizi yedekleyip diski sistemden ayırın. Garantiniz varsa servise gönderin. Adata diskin health sekmesini atmamışsınız bu arada. Ne olur ne olmaz ona da bakalım.

Adata SSD için health sekmesinde bir şey göstermedi program.

Peki o halde. 870 Evo diski sistemden ayırıp bir süre test edin. Tekrar mavi ekran alırsanız dökümleri paylaşırsınız. Sorun çözülürse konuyu çözüldü olarak işaretleyin.

Peki o halde. 870 EVO diski sistemden ayırıp bir süre test edin. Tekrar mavi ekran alırsanız dökümleri paylaşırsınız. Sorun çözülürse konuyu çözüldü olarak işaretleyin.

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sağ olun varolun. :)

Geri
Yukarı