R5 1600 AF sisteme ekran kartı önerisi

6600 bir tık darboğaz yapar ama OC ile kapatılabilir. Alabileceğiniz en iyi ekran kartı o şu an bu işlemci özelinde. Daha sonra işlemciyi değiştirme imkanınız olacaksa 6600 XT'de olabilir.
5 GHz bile yapsa darboğaz olacaktır, 1660'ı bile beslerken sorun çıkartıyor bu işlemci.

5 GHz bile yapsa darboğaz olacaktır, 1660'ı bile beslerken sorun çıkartıyor bu işlemci.
Abartmayın hocam. Online oyunlarda yapar ancak onun dışında öyle abartılı bir darboğaz yapmaz. İşte 1080P testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2060'a kadar sorun olacağını düşünmüyorum şahsen.

Abartmayın hocam. Online oyunlarda yapar ancak onun dışında öyle abartılı bir darboğaz yapmaz. İşte 1080P testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2060'a kadar sorun olacağını düşünmüyorum şahsen.
Battlefield 4 oynuyoruz arkadaşlarla ağlıyorlardı :D

Battlefield 4 oynuyoruz arkadaşlarla ağlıyorlardı :D
Dediğim gibi online oyunlarda yapar. Zaten ilk ve ikinci Ryzen neslinin işlemci tabanlı oyunlarla arası çok kötü. Yani 6600 XT değilde gidip benim gibi RX 570'de taksanız performans yine düşük olacak, tekli çekirdek performansı berbat.

Dediğim gibi online oyunlarda yapar. Zaten ilk ve ikinci Ryzen neslinin işlemci tabanlı oyunlarla arası çok kötü. Yani 6600 XT değilde gidip benim gibi RX 570'de taksanız performans yine düşük olacak, tekli çekirdek performansı berbat.
Orası öyle, paranın yettiği en iyi ekran kartını almak her zaman en iyisidir. Ben sadece biraz takıntılıyım bu konularda o yüzden gıcıklık yapıyorum :D

6600XT geçenlerde 6400'e düşmüştü. Kalan para ile elinizdeki işlemciyi satıp çok rahat Ryzen 5 5600 işlemci alabilirsiniz.

Gaming gecesine özel 3666 TL'ye düşmüştü Ryzen 5 5600. Ödeme sayfasında 20 stok anında tükenmiş. Sayfada ödenecek olarak gözüken tutar 3666 olmasına rağmen bankadan gelen 3D sms içeriğinde normal fiyatı olan 4116 TL geldi. Yetişemedik 😀

Geri
Yukarı